Wystawa obrazów słuchaczy sekcji plastycznej
Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wernisaż 31 maja 2014 r.

Pasywny

Wystawa obrazów słuchaczy sekcji plastycznej
Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Pasywny

Ilu malarzy – tyle stylistyk

 

W sobotę, 31 maja o godzinie 1200 w Galerii Spotkań WOAK otwarta zostanie wystawa prac słuchaczy sekcji plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ekspozycja jest kontynuacją podobnych przedsięwzięć z lat ubiegłych, gdy skupieni w TUTW artyści z dumą prezentują owoce całorocznej aktywności twórczej na wystawie obejmującej kilkaset prac ponad sześćdziesięciu autorów. Podczas wernisażu wykład Kilka uwag o malowaniu wygłosi dr Dariusz Delik.

Wstęp wolny.
 

Tak jak różne osobowości twórcze uczestniczą w zajęciach sekcji plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tak różnorodne są prace składające się na wystawę. Obok pejzaży, marynistyki czy martwych natur są portrety ludzi – szczególnie osób znanych – i wizerunki zwierząt. Dla niektórych artystów celem jest stworzenie realistycznego studium, dla innych najważniejszy jest impresjonistyczny zapis chwili. Ilu malarzy, tyle stylistyk, gdyż każdy z nich podąża własną drogą.
 

Sekcja plastyczna Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest związana z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury od kilkunastu lat. Pierwszym opiekunem artystycznym sekcji był instruktor plastyki WOAK Marian Nicewicz, kolejnymi: Dariusz Delik i Edmund Kłosowski. Obecnie funkcję „profesora” pełni Maria Serwińska-Guttfeld. Podzieleni na trzy grupy słuchacze doskonalą swój artystyczny warsztat, poznają różne techniki malarskie i rysunkowe, uczą się analizować problemy plastyczne w swoim otoczeniu oraz patrzeć na świat świeżym okiem – okiem artysty.
 

Aktywność twórcza nie ogranicza się rzecz jasna do kilku godzin tygodniowo podczas zajęć w WOAK-u. Dla wielu plastyków-amatorów malowanie stało się sposobem na życie. Analizowanie estetycznego wymiaru świata i doskonalenie umiejętności malarskich daje radość i satysfakcję. Osoby skupione w sekcji plastycznej TUTW biorą udział w plenerach, konkursach i wystawach zbiorowych. Niektórzy autorzy mieli też okazję zaprezentować się szerzej podczas wystaw indywidualnych w małych galeriach i instytucjach kultury w Toruniu i okolicy.

Wystawę można zwiedzać do 4 czerwca.

Wstęp wolny.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Kamil Hoffmann, tel. 56 6522755, kom 694 270229

e-mail: kamil.hoffmann@woak.torun.pl

Galeria zdjęć z wernisażu

fot. Stanisław Jasiński  

MIEJSCE WOAK