Wystawa obrazów słuchaczy Sekcji Plastycznej
Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Radość tworzenia

Wernisaż 1 czerwca 2013 r.

Plakat

Wystawa obrazów słuchaczy Sekcji Plastycznej
Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Radość tworzenia

RADOŚĆ TWORZENIA
- wernisaż wystawy obrazów
Sekcji Plastycznej TUTW
w Galerii Spotkań WOAK

1 czerwca 2013r.

fot. Stanisław Jasiński

Plakat

Największa prezentacja plastyki nieprofesjonalnej

 

 

W sobotę 1 czerwca o godzinie 1200 w Galerii Spotkań WOAK zostanie otwarta wystawa obrazów słuchaczy Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zatytułowana Radość tworzenia. Swoje prace – obrazy olejne, pastele, akryle, tempery, batiki, grafiki i rysunki – pokaże blisko pięćdziesięciu artystów, to największa prezentacja twórczości artystów nieprofesjonalnych w regionie.

Słuchacze Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podzieleni na trzy grupy spotykają się na cotygodniowych zajęciach w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Ich artystycznym opiekunem – profesorem jest Maria Serwińska-Guttfeld, uprawiająca twórczość malarską, a w przeszłości także graficzną. Prowadząc zajęcia, każdemu z artystów pozostawia swobodę, stara się pomagać w doskonaleniu rzemiosła i rozwijaniu własnej osobowości twórczej.

Prace uczestników wystawy można określić jako sztukę jasnego spojrzenia i swobodnego oddechu. Zmagając się z plastyczną materią, zdobywają i rozwijają umiejętności warsztatowe. Są niezwykle pracowici, gdyż znajdują w sztuce upodobanie. W swoich obrazach interpretują ją i sztukę, i rzeczywistość, wybierając jako motywy i tematy to, co im się podoba, wydaje ciekawe. Dzielą się swoim widzeniem i odczuwaniem świata – i sobą. Zaciekawiają dynamiką przedstawianego świata, a także kontemplacyjnym spokojem… Są pokorni wobec artystycznej rzeczywistości, skromni. W procesie twórczym – poprzez swoje prace – odkrywają, określają, kreują swoje ja (a nie definiują obrazami; odpowiedź kim jestem kończy, a nie poprzedza proces twórczy).

Podczas wernisażu wystawy prof. Marian Stępak wygłosił wykład Decor w sztuce współczesnej (przedstawi m.in. twórczość Joanny Vasconcelos, Anetty Messagere, Marzanny Morozewicz).

Wystawę Radość tworzenia będzie można zwiedzać do 5 czerwca.

Wstęp wolny.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Kamil Hoffmann, tel. 56 6522755, kom 694 270229

e-mail: kamil.hoffmann@woak.torun.pl

Załączniki

MIEJSCE WOAK