Warsztaty performatywne
Międzypokoleniowa Akademia Sztuki

26.06. – 01.07.2023, godz. 10.00

Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że sztuka dzieje się nie tylko w muzeach, galeriach sztuki, czy teatrach. Sztuka nie lubi próżni, a do wykreowania sytuacji artystycznej potrzeba niewiele, czasami zwykła ludzka obecność może okazać się niecodziennym performansem. Nasze warsztaty to nic innego jak okrywanie oraz kreowanie twórczych sytuacji w przestrzeni toruńskiego dworca oraz pociągów. Pojedźmy we … Czytaj dalej Warsztaty performatywne
Międzypokoleniowa Akademia Sztuki

26.06. – 01.07.2023, godz. 10.00

Centrum toruńskiej starówki. Młody, wysoki mężczyzna w ciemnozielonej koszuli w kratę stoi z rozłożonymi rękoma i spogląda w bok. Obok niego stoi dziewczyna, która klaska w dłonie. W tle przypadkowi przechodnie.

Warsztaty performatywne
Międzypokoleniowa Akademia Sztuki

26.06. – 01.07.2023, godz. 10.00

fot. Ada Sänger

Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że sztuka dzieje się nie tylko w muzeach, galeriach sztuki, czy teatrach. Sztuka nie lubi próżni, a do wykreowania sytuacji artystycznej potrzeba niewiele, czasami zwykła ludzka obecność może okazać się niecodziennym performansem.

Nasze warsztaty to nic innego jak okrywanie oraz kreowanie twórczych sytuacji w przestrzeni toruńskiego dworca oraz pociągów. Pojedźmy we wspólną artystyczną podróż! Naszym bagażem będzie spotkanie, działanie oraz pozytywna energia, a cel podróży jeszcze nie jest do końca znany. Wspólnie stwórzmy mobilną sztukę!

Dla kogo?
Zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia (bez górnego limitu), które chcą spróbować swoich sił w tworzeniu akcji performatywnych w przestrzeni miejskiej – na dworcach i w pociągach.

Kiedy i gdzie?
26 czerwca – 1 lipca w godz. 10.00-15.00
Warsztaty będą się odbywać w WOAK-u – ul. Kościuszki 75-77, a akcje performatywne na toruńskich dworcach oraz w pociągach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoś się, wypełniając formularz

link do formularza zgłoszeniowego

Prowadzący:
Piotr Jaszczur Śnieguła –
Multiinstrumentalista, aktor, kompozytor, instruktor muzyczny, pedagog teatralny, arteterapeuta. Założyciel Teatru Spotkań Wielu. Absolwent międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach oraz absolwent wydziału Intermediów Akademi Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Współpracuje z Teatrem im. Stefana Batorego, Teatrem Brama,  Teatrem Węgajty, Teatrem im. Wilama Horzycy  w Toruniu oraz z grupą teatralną PWUNSBK. Oficjalny rekordzista Polski w najdłuższej grze na tank drumach.