Warsztaty fotografii cyfrowej
10-11 lipca 2020 r.

Warsztaty fotografii cyfrowej

fot. Stanisław Jasiński
Adresaci:

Osoby, które rozpoczynają przygodę z fotografią, chcą wykonywać coraz lepsze zdjęcia zarówno rodzinne, jak i pokazujące ich życie i najbliższe otoczenie.

Cel:

Doskonalenie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych w taki sposób, aby nie wymagały one długotrwałej obróbki cyfrowej.

Program:

Podstawy kompozycji obrazu fotograficznego, wykorzystanie pełni możliwości aparatu fotograficznego, przygotowanie aparatu i wybór ustawień do wykonania portretu, fotografii architektury oraz krajobrazu. Wykonanie portretu fotograficznego pojedynczej osoby, oraz portretu zbiorowego, zarówno w pomieszczeniu, jak i w naturalnym otoczeniu Starego Miasta, doskonalenie umiejętności wykonywania zdjęć turystyczno-krajoznawczych. Uczestnicy zostaną poproszeni o przyniesienie zrobionych przez siebie zdjęć – nie tylko najlepszych, ale również tych, które nie spełniają ich oczekiwań bądź wskazują na problemy, na które natykają się ich autorzy na obecnym etapie rozwoju swojej pasji fotograficznej.

Uwaga: Uczestnicy korzystają podczas warsztatów z własnego aparatu fotograficznego.

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Prowadzący:

Stanisław Jasiński – fotografik i instruktor fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, specjalista ds. fotografii WOAK. W latach 2007-2009 był prezesem Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF, pełnił funkcję przewodniczącego a obecnie jest sekretarzem Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ZPAF. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Był kuratorem wystaw najwybitniejszych fotografików polskich, organizował plenery fotograficzne. Jest też kolekcjonerem zabytkowych aparatów oraz publicystą, napisał ponad 60 artykułów o historii fotografii artystycznej oraz współczesnych zjawiskach w tej dziedzinie sztuki.

Harmonogram:

piątek 10 lipca 2020 r. w godz. 10.00-15.00
sobota 11 lipca 2020 r. w godz. 10.00-15.00

Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych.

KIEDY 10-11 lipca 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł

WIĘCEJ INFORMACJI:

Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
i Stanisław Jasiński
e-mail: stanislaw.jasinski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH