W PIERWSZYM RZĘDZIE
Tak jest dobrze
– seans i spotkanie z Marcinem Sauterem

5 czerwca 2019 r., godz. 18.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
Tak jest dobrze
– seans i spotkanie z Marcinem Sauterem

Kadr z filmu Tak jest dobrze, reż. M.Sauter

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej.

Na zakończenie sezonu zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych filmowych twórców Regionu, pracującym w kraju i za granicą, reżyserem i operatorem Marcinem Sauterem. Zaprezentujemy ostatni film Marcina, jego debiut fabularny, który swoją premierę będzie miał pod koniec maja na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Tak jest dobrze.  Film jest oparty na opowiadaniu Szczepana Twardocha. Całość realizowana jest w prawdziwych, opisanych w opowiadaniu plenerach. Między innymi na Spitsbergenie i w Kairze. Historia nie pozostaje na poziomie realizmu i obyczajowości, ale wnika głębiej. Pokazuje stan umysłu bohatera, próbującego poradzić sobie ze śmiercią bliskich, oraz projekcje jego podświadomości.

Marcin Sauter – reżyser, scenarzysta, operator filmów dokumentalnych, fotografik. Absolwent Wyższego Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi oraz kursu dokumentalnego w Wajda School, gdzie obecnie pracuje jako wykładowca. Laureat kilkudziesięciu nagród filmowych na całym świecie. Wspólnie z Maciejem Cuske prowadzi kurs filmu dokumentalnego pod nazwą Bydgoska Kronika Filmowa.

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

Wstęp wolny! Zapraszamy!