W PIERWSZYM RZĘDZIE
Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy
– pokaz filmów

15 maja 2019 r., godz. 18.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy
– pokaz filmów

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy to prowadzony od kilkunastu lat program skierowany do młodych ludzi, którzy chcą zrobić swój pierwszy film dokumentalny. Studenci Przedszkola Filmowego spotykają się na weekendowych sesjach, prowadzonych m.in. przez Marcina Sautera oraz Macieja Cuske. Konsultują swoje projekty z wybitnymi twórcami polskiego kina zapraszanymi na zajęcia, kształtują swoją wrażliwość wizualną, uczą się przekładania swoich pomysłów na język filmu.

W maju zaprezentujemy filmy zrealizowane w ramach Przedszkola Filmowego. Będą to m.in. #Instalove w reżyserii Anny Wowry, Wyścig Stanisława Cuske, Przystań Tomasza Pawlika oraz Gra Marka Głuszczaka.

 

Wstęp wolny, zapraszamy!