W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Lato
– seans i spotkanie z reżyserką

10 października 2018 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Lato
– seans i spotkanie z reżyserką

fot. Kadr z filmu Lato, reż. A. Mazoń

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Za oknem jesień, a my zapraszamy Państwa na powrót do Lata, historii upalnych ulic, żaru w sercu i w głowie. Jeden dzień z życia Katarzyny. Upał, autobus – pułapka. Jedno zdarzenie, które sprawi, że bohaterka dojrzeje. Z innej perspektywy spojrzy na przeszłość, na własne życie.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką, Aleksandrą Mazoń, która opowie o pracy nad filmem, determinacji i pasji, która pokonuje wszelkie przeszkody – od oporu materii po własne lęki i obawy.

 

Aleksandra Mazoń – absolwentka wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu (2008). W zespole Wrocławskiego Teatru Lalek od 2008 r. Jej pierwszy film krótkometrażowy z 2007 roku pt. Raz, Dwa, Trzy sfinansowała sama. Była to potrzeba sprawdzenia się w roli reżyserki i zmierzenia się z kinem psychologicznym, który jest najbliższy jej wrażliwości. Film zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych.

 

 

Na projekcję i spotkanie z reżyserem zapraszamy
w środę, 10 X, o godz. 17.00 

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!