W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Charon
– seans i spotkanie z reżyserem

28 listopada 2018 r., godz. 18.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Charon
– seans i spotkanie z reżyserem

Kadr z filmu Charon, reż. P. Hejbudzki

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

W listopadzie zapraszamy na spotkanie z reżyserem pochodzącym z Torunia, który swoją przygodę z filmem rozpoczynał w Grodzie Kopernika, a dzięki swojemu badawczemu i uważnemu spojrzeniu, szybko zdobył filmowe uznanie w całej Polsce, a także poza jej granicami. Charon, który zostanie zaprezentowany na spotkaniu, jest historią o upośledzonym chłopaku, który myśli, że ma dar uzdrawiania. Zaprzyjaźnia się z młodą dziewczyną w ciąży, która jest nakłaniana do aborcji

Paweł Hejbudzki – pochodzący z Torunia reżyser, scenarzysta, producent. Absolwent reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Laureat wielu nagród za film Stan umysłu z 2006 roku, którym zaczął swoją przygodę z filmem dokumentalnym. Jego dyplomowy film fabularny Charon zdobył nagrodę im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Młodego Kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Na projekcję i spotkanie z reżyserem zapraszamy
w środę, 28 XI, o godz. 18.00 

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!