Ujście Drwęcy do Wisły

Poplenerowa wystawa fotograficzna

Galeria

Ujście Drwęcy do Wisły

Ujście Drwęcy do Wisły to cykl barwnych fotografii będących zapisem pieszej wędrówki brzegiem Drwęcy, jedynej łososiowej rzeki w województwie kujawsko-pomorskim. Uczestnicy pokonali blisko 12-kilometrową trudną trasę w zmiennych warunkach pogodowych: od mostu kolejowego w Lubiczu do ujścia Drwęcy w pobliżu ruin zamku Kazimierza Wielkiego w Złotorii koło Torunia. Fotografowali nie tylko uroki krajobrazu, ale i zmiany cywilizacyjne. Szerokie rozlewiska meandrującej rzeki spowodowały, że żywiołowo powstające w tym rejonie domy jednorodzinne nie zbliżają się nazbyt do brzegów. Choć nowe płoty utrudniają wędrowanie, okolica nadal pozostaje leśno-rolnicza, a nad dzikimi brzegami Drwęcy obok rolników można spotkać wędkarzy i wypoczywających w weekendy przy ognisku czy grillu. Brzegi rzeki zmieniają się, głównie za sprawą bobrów.

Wystawa jest efektem plenerowych warsztatów fotograficznych zrealizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Autorami zdjęć są pasjonaci wędrówek z aparatami fotograficznymi: Łukasz Leciak z Torunia, Piotr Zarzycki z Lubicza, Maciej Pasieka z Grudziądza, Magdalena Tymoszuk z Torunia, Andrzej Domżalski z Brodnicy, Szymon Staszewski z Golubia – Dobrzynia, Mikołaj Łęczycki ze Szczecina, Bernadeta Dąbrowska z Bielawic oraz Marzena Samborska z Gruty koło Grudziądza.

 

Zestaw składa się z 40 zdjęć formatu 30 x 40 cm, naklejonych na plansze o formacie 70 x 100 cm. Wymaga sali wystawienniczej średniej wielkości.

Galeria

fot. Andrzej Domżalski

fot. Bernadetta Dąbrowska

fot. Maciej Pasieka

fot. Magdalena Tymoszuk

fot. Marzena Samborska

fot. Mikołaj Łęczycki

fot. Piotr Zarzycki

fot. Stanisław Jasiński

fot. Szymon Staszewski

fot. Łukasz Leciak

Uczestnicy pleneru