Teatr, drama
Tu i teraz

26 marca 2022 r.
godz. 13.00

Tu i teraz

26 marca 2022 r.
godz. 13.00

13.00 – 16.00: Tu i teraz – spotkanie pedagogiczno-teatralne dla animatorek i animatorów kultury z województwa kujawsko-pomorskiego.

Zgłoszenia do czwartku – 24 marca 2022 r.

Przyjdź na animatorską agorę, w której zbudujemy wspólnotę działaczy kultury z regionu.

Tu i teraz to przestrzeń dla kulturotwórców, gdzie porozmawiamy o swojej pracy, podzielimy się inspiracjami oraz pomysłami na działania animacyjne m.in. w jaki sposób współtworzyć kulturę ze społecznością lokalną. Będziesz mieć szansę poznać narzędzia teatralne i metody twórcze, które wykorzystasz w swojej pracy. Zaprosimy Cię również do współprowadzenia modułu, podczas którego podzielisz się swoimi doświadczeniami i sposobami pracy.

Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska oraz animatorzy i animatorki kultury obecni/obecne na spotkaniu.

Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie warsztaty  dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży, dorosłych, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych m.in. Sceny Kobiet – kobiecej grupy teatralno-rozwojowej, Teatru po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralnego dla dzieci od lat 6, a także grupy teatralnej UTW UMK w Toruniu. Realizuje działania kulturowe wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w WOAK Toruń oraz instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu), Administracji oraz zarządzania w kulturze (Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu), Historii o spec. nauczycielskiej (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Uwielbia działać dla zmiany poprzez łączenie pracy z ludźmi ze sztuką. Podąża za swoją wrażliwością.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY