Teatr, drama
Rzuć okiem na okolicę Spacer performatywny

26 marca 2022 r.
godz. 11.00

Rzuć okiem na okolicę Spacer performatywny

26 marca 2022 r.
godz. 11.00

11.00: Rzuć okiem na okolicę. Spacer performatywny dla opiekunów z dziećmi w wieku 4-11 lat.

W ramach zajęć Teatralny rozruch oraz Poranne figle, psoty i żarty zapraszamy rodziny z dziećmi na spacer w dwóch grupach wiekowych:

  • grupa – rodzice/opiekunowie z dziećmi w wieku od 4 do 11 lat godz. 11.00-12.00

Jak ciekawie spędzić sobotnie przedpołudnie?
Najlepiej na świeżym powietrzu, wybierając się z nami na spacer! I to niezwykły!

Dlaczego spacer?
By wywietrzyć głowę, pooddychać świeżym powietrzem, naładować baterie.

Dlaczego ten spacer będzie niezwykły?
Ponieważ świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru i rzucimy okiem na okolicę w poszukiwaniu teatralnych znaków!

Wyruszymy w podróż, podczas której staniemy się aktorami oraz spróbujemy tworzyć teatr w miejscach, które odwiedzimy. Każda spacerująca osoba będzie miała okazję stać się przewodnikiem, proponując pozostałym swoje pomysły na „uteatralnienie” okolicy lub spacerujących osób. Dodatkowo – naszą podróż możemy odbywać w przebraniach – stworzymy swego rodzaju paradę teatralną. Będzie kolorowo i wesoło, jak na prawdziwe świętowanie przystało. Polecamy też zabrać ulubioną lalkę lub misia – sprawimy, że na chwilę ożyją i… może przekażą nam jakieś ciekawe wiadomości…

Prowadzenie:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie warsztaty  dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży, dorosłych, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych m.in. Sceny Kobiet – kobiecej grupy teatralno-rozwojowej, Teatru po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralnego dla dzieci od lat 6, a także grupy teatralnej UTW UMK w Toruniu. Realizuje działania kulturowe wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w WOAK Toruń oraz instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu), Administracji oraz zarządzania w kulturze (Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu), Historii o spec. nauczycielskiej (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Uwielbia działać dla zmiany poprzez łączenie pracy z ludźmi ze sztuką. Podąża za swoją wrażliwością.

Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY