Teatr, drama
Rzuć okiem na okolicę
Spacer performatywny

26 marca 2022 r.
godz. 11.00

Rzuć okiem na okolicę
Spacer performatywny

26 marca 2022 r.
godz. 11.00

безкоштовні заходи для дітей та підлітків з України
контакт: 

11.00: Rzuć okiem na okolicę. Spacer performatywny.

W ramach zajęć Teatralny rozruch oraz Poranne figle, psoty i żarty zapraszamy rodziny z dziećmi na spacer w dwóch grupach wiekowych:

  • grupa – rodzice/opiekunowie z dziećmi w wieku od 4 do 11 lat godz. 11.00-12.00

Jak ciekawie spędzić sobotnie przedpołudnie?
Najlepiej na świeżym powietrzu, wybierając się z nami na spacer! I to niezwykły!

Dlaczego spacer?
By wywietrzyć głowę, pooddychać świeżym powietrzem, naładować baterie.

Dlaczego ten spacer będzie niezwykły?
Ponieważ świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Teatru i rzucimy okiem na okolicę w poszukiwaniu teatralnych znaków!

Wyruszymy w podróż, podczas której staniemy się aktorami oraz spróbujemy tworzyć teatr w miejscach, które odwiedzimy. Każda spacerująca osoba będzie miała okazję stać się przewodnikiem, proponując pozostałym swoje pomysły na „uteatralnienie” okolicy lub spacerujących osób. Dodatkowo – naszą podróż możemy odbywać w przebraniach – stworzymy swego rodzaju paradę teatralną. Będzie kolorowo i wesoło, jak na prawdziwe świętowanie przystało. Polecamy też zabrać ulubioną lalkę lub misia – sprawimy, że na chwilę ożyją i… może przekażą nam jakieś ciekawe wiadomości…

Prowadzenie:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie warsztaty  dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży, dorosłych, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych m.in. Sceny Kobiet – kobiecej grupy teatralno-rozwojowej, Teatru po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralnego dla dzieci od lat 6, a także grupy teatralnej UTW UMK w Toruniu. Realizuje działania kulturowe wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w WOAK Toruń oraz instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Filia we Wrocławiu), Administracji oraz zarządzania w kulturze (Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu), Historii o spec. nauczycielskiej (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Uwielbia działać dla zmiany poprzez łączenie pracy z ludźmi ze sztuką. Podąża za swoją wrażliwością.

Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY