Bosch party
Europejska Noc Muzeów

13.05.2023
godz. 21.00

Spotkajmy się w WOAK-u na Europejskiej Nocy Muzeów! Zapraszamy Cię na wyjątkową imprezę rozpiętą pomiędzy średniowieczem i postmodernizmem, gotyckim malarstwem, performansem poetycko-fizykalnym i muzyką techno. Druga część Nocy Muzeów w WOAK-u to Bosch Party. Wyjątkową imprezę poprowadzą: dj Avtomat i autorka wideo-instalacji VJ Nie Wiem. Patronem imprezy będzie Hieronim Bosch. Artyści zremiksują wyjątkowy i pełen … Czytaj dalej Bosch party
Europejska Noc Muzeów

13.05.2023
godz. 21.00

Bosch party
Europejska Noc Muzeów

13.05.2023
godz. 21.00

Spotkajmy się w WOAK-u na Europejskiej Nocy Muzeów! Zapraszamy Cię na wyjątkową imprezę rozpiętą pomiędzy średniowieczem i postmodernizmem, gotyckim malarstwem, performansem poetycko-fizykalnym i muzyką techno.

Druga część Nocy Muzeów w WOAK-u to Bosch Party. Wyjątkową imprezę poprowadzą: dj Avtomat i autorka wideo-instalacji VJ Nie Wiem. Patronem imprezy będzie Hieronim Bosch. Artyści zremiksują wyjątkowy i pełen metafor obraz „Ogród rozkoszy ziemskich”. Trochę piekło, trochę niebo. I może trochę czyściec. Tylko w WOAK-u przeżyjecie „klubową noc muzeów”. Potańczmy i przyjrzyjmy się temu, co kryje się w tym obrazie.

21:00 – BOSCH PARTY
Impreza taneczna inspirowana kadrami z Ogrodów Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha.
Trochę piekło, trochę niebo. I może trochę czyściec.

Muzyka:
Avtomat – osoba o zbyt dużej ilości zainteresowań – otwarcie queerowy kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywu Ciężki Brokat i były członek Oramics (2019-2022), jeden ze współzałożycieli Radio Kapitał, polski ambasador Keychange i rezydent SHAPE Platform 2021, ale również projektant graficzny, typograf i ilustrator 3D. Przez ostatnie 11 lat przeszedł niejedną metamorfozę – od fascynacji czysto syntetycznym brzmieniem, przez wielogłosowe śpiewy z projektem Pleśni po poszarpane rytmicznie klubowe brzmienia z EP-ek “Gusła (Human Rites)” dla wytwórni Tańce, wydanej na limitowanym winylu w londyńskim 51-53 Records „Doolska” i ostatniej „Lamenty”.
Ze swoją autorską (i nie tylko) muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Unsound, CTM, Schiev, Up To Date, Tauron Nowa Muzyka, Les Siestes Electroniques czy Audioriver, w klubach (m.in. legendarnym Berghain) w Polsce i zagranicą (m.in. Berlin, Londyn, Praga, Oslo, Kopenhaga, Amsterdam, Ljubljana), nagrywał miksy dla globalnej prasy muzycznej (m.in. Resident Advisor, DJ Mag czy CRACK), remiksował artystów takich jak Kamp czy Baasch, a także tworzył muzykę na potrzeby spektakli teatralnych. W klubie jego piętnastoletnie doświadczenie na scenie queerowej, antyfaszystowskiej i undergroundowej owocuje prawie irytująco eklektycznym leksykonem najbardziej postępowych brzmień dzisiejszej sceny elektronicznej. W seriach miksów i imprez klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne, przyprawiając wszystko improwizowanymi na żywo wokalami.

Wizuale:
VJ Nie Wiem – VJ, live performer oraz autorka klipów. Wizualizacje, które tworzy to kombinacja filmów, animacji oraz abstrakcyjnych form. Używa wyłącznie autorskich materiałów, które dopasowuje, modeluje, oraz synchronizuje na żywo z muzyką. Nie Wiem pochodzi z Płocka, a na scenie działa od 2014 r. 

Gdzie?
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77, sala widowiskowa na V piętrze

Wjazd za free

Pinezka na mapach Google: https://goo.gl/maps/EsLRKRLndcEp7t6L9