Basia Nowak i Maciej Kamiński
wystawa fotograficzna + performans

06.06.2023
godz. 18.00

Kobiety. Ich siła i piękno. To one będą bohaterkami Twórczego fermentu w czerwcu. Przyjdźcie na performans Basi Nowak i obejrzyjcie wystawę fotograficzną „Kobiety – kwiaty” Macieja Kamińskiego wtorek, 6 czerwca, godz. 18:00. Wstęp wolny. Wystawa fotograficzna „Kobiety- kwiaty” Macieja Kamińskiego, to cykl 24 czarno-białych fotografii, kobiet. Artysta przedstawia swoje bohaterki w oryginalny sposób, ukazuje je … Czytaj dalej Basia Nowak i Maciej Kamiński
wystawa fotograficzna + performans

06.06.2023
godz. 18.00

Czarno-biała fotografia przedstawiająca kilkanaście uśmiechniętych, młodych dziewczyn. Część z nich trzyma goździki i róże. Tło jest kwieciste. W lewym górnym rogu logo Twórczego Fermentu na ciemnoróżowym tle.

Basia Nowak i Maciej Kamiński
wystawa fotograficzna + performans

06.06.2023
godz. 18.00

ALT: Sylwetka dziewczynki wpatrującej się w niebo, które jest bardzo rozgwieżdżone. Na dole napis Moja pierwsza odyseja kosmiczna.

Kobiety. Ich siła i piękno. To one będą bohaterkami Twórczego fermentu w czerwcu. Przyjdźcie na performans Basi Nowak i obejrzyjcie wystawę fotograficzną „Kobiety – kwiaty” Macieja Kamińskiego wtorek, 6 czerwca, godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wystawa fotograficzna „Kobiety- kwiaty” Macieja Kamińskiego, to cykl 24 czarno-białych fotografii, kobiet. Artysta przedstawia swoje bohaterki w oryginalny sposób, ukazuje je jako kwiaty. Jak mówi: …moja wystawa jest przede wszystkim o kobietach. Ponieważ często porównuje się kobiety do kwiatów, chciałbym pokazać, że – podobnie jak kwiaty – każda kobieta jest inna, ale tak samo piękna.

Performans Basi Nowak uzupełnia i komentuje fotografie Macieja Kamińskiego. Działanie łączy media bliskie sercu artystki: poezję, śpiew i teatr. Tematem performansu jest przede wszystkim siła i piękno kobiet.

Maciej Kamiński fotografią zainteresował się już w dzieciństwie. Przez lata doskonalił swój warsztat, uczył się i poszukiwał swojej formy wyrazu i tematyki, która będzie dla niego najbardziej interesująca. Od dłuższego czasu skupia się na portretowaniu ludzi. Na co dzień student fizjoterapii i animator dziecięcy.

Basia Nowak jest pasjonatką aktorstwa i filmu, twórczynią instagramowego konta z piosenkami „Śpiewam wiec jestem”. Poza tym miłośniczka psów i popołudniowych spacerów.