Trening prezentacji i wystąpienia publicznego
19-20 marca 2016 r.

Trening prezentacji i wystąpienia publicznego

fot. Kasia Koźlikowska, Warsztaty: Trening prezentacji i wystąpień medialnych

Adresaci:

Osoby, które prezentują się wobec audytorium oraz reprezentują w mediach instytucje lub organizacje i chcą zdobyć praktyczne umiejętności prezentacji i wystąpień publicznych oraz nauczyć się kształtować swój wizerunek.

Cel:

Rozwinięcie osobistych, zawodowych i społecznych umiejętności komunikacyjnych. Podniesienie kompetencji w sferze wystąpień publicznych i kontaktów z mediami.

Program:

Elementy warsztatu dziennikarskiego, przygotowanie do wystąpienia publicznego. Kształtowanie wizerunku osobistego i reprezentowanie instytucji w mediach oraz na forum publicznym, współpraca z mediami oraz przygotowanie i przeprowadzenie profesjonalnej konferencji prasowej. Wykorzystanie portali społecznościowych do budowy pozytywnego wizerunku – zarówno osobistego, jak i instytucji i uczestników działań edukacyjnych.
Istotnym elementem warsztatów są ćwiczenia, w trakcie których uczestnicy zyskają możliwość „sprawdzenia się” przed kamerą. Następnie nagrany materiał będzie szczegółowo omawiany przez prowadzącego.

Warsztaty obejmują 12 godz. dydaktycznych.

Prowadzący:

Mariusz Kluszczyński – dziennikarz, kierownik toruńskiej redakcji TVP SA, wydawca i prowadzący serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne w bydgoskim oddziale Telewizji Polskiej S.A. Na co dzień reporter Zbliżeń i współpracownik stacji TVP Info, TVP Regionalna, a także najważniejszych programów informacyjnych Telewizji Polskiej.
Z mediami związany jest od kilkunastu lat: był reporterem Radia Toruń (pierwszej komercyjnej rozgłośni radiowej w mieście) oraz Radia GRA, gdzie pełnił funkcje zastępcy redaktora naczelnego i szefa newsroomu. Współpracował też z uczelniami wyższymi, prowadząc zajęcia poświęcone dziennikarstwu radiowemu i współpracy z mediami. Z wykształcenia absolwent politologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Komunikacji Społecznej i Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.
Wojciech Budny – instruktor, dokumentalista w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Swoją przygodę z kamerą zaczynał na początku lat 90. w Niemczech w Münster w regionalnej telewizji TV Münster. Absolwent Camerimage Film School. Współpracował z Telewizją Polską S.A., TVN i Owsiak TV. Obecnie operator obrazu w TV MSM. Jest współautorem programu Muzyczny Kram. Współpracuje z Yachem Paszkiewiczem przy realizacji warsztatów Wideoklip.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8
sobota 19 marca 2016r. godz. 10.00-14.00
niedziela 20 marca 2016r. godz. 9.00-14.00

KIEDY 19-20 marca 2016 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 11 marca 2016 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 130 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

kasia.kozlikowska@woak.torun.pl
barbara.planeta@woak.torun.pl
56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH