Teatr w ruchu
Porusz swoją wyobraźnię
27-28 kwietnia 2019 r.

Teatr w ruchu
Porusz swoją wyobraźnię

 fot. pixabay

Adresaci:

Pedagodzy, instruktorzy i animatorzy kultury prowadzący zajęcia teatralne. Nauczyciele, studenci, młodzież powyżej 14 roku życia.
Warsztaty skierowane są do osób rozpoczynających pracę z ciałem na scenie.

Cel:

Zyskanie świadomości własnego ciała i poznanie ćwiczeń, które pozwalają budować taką świadomość u naszych podopiecznych.
Przekonanie uczestników, że każdy – bez względu na ewentualne ograniczenia ruchowe – może poruszyć swoją wyobraźnię ruchową w taki sposób, aby być bardziej zauważalnym, pewnym siebie, wyrazistym i zrozumiałym.
Towarzyszyć nam będzie myśl, że język ciała i komunikaty pozawerbalne stanowią równie dużą część skutecznej komunikacji, co słowa.
Zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z budowaniem ruchu scenicznego, przydatnych w pracy teatralnej i parateatralnej z grupą osób w każdym wieku.

Program:

Poznamy tajniki ruchu scenicznego.
Przyjrzymy się zagadnieniom towarzyszącym naszej fizycznej obecności na scenie, zarówno w trakcie spektaklu, jak i podczas recytacji.
Zbadamy możliwości własnego ciała. Zastanowimy się, jak rozumieć i czuć własne ciało? Poszukamy ruchu zgodnego z naszymi predyspozycjami.
Zbadamy wpływ mowy ciała na wypowiadany tekst. Poznamy ćwiczenia i metody pracy z aktorami-amatorami i recytatorami zarówno w obrębie teatru fizycznego, jak i pracy z tekstem.

Prowadzący:

Damian Droszcz – aktor, animator kultury, nauczyciel. Absolwent Akademii Teatru Alternatywnego (patronat Instytutu im. J. Grotowskiego we Wrocławiu, Teatru Brama w Goleniowie oraz Ośrodka Teatralnego Kana w Szczecinie) oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Ukończył Dwuletnie Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Aktor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu oraz Teatru Lalek „Zaczarowany Świat”. Współtwórca Teatru Rysynkowego Jaworski. Od 2009 roku prowadzi amatorską grupę teatralną osób niepełnosprawnych oraz warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w kraju i za granicą. Prowadzi wiele autorskich warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w polskich i międzynarodowych projektach edukacyjnych i kulturalnych oraz na festiwalach teatralnych. Laureat Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wielokrotny Stypendysta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za dotychczasową działalność w sferze kultury, promowanie działań teatralnych wśród osób niepełnosprawnych i młodzieży szkolnej (2011). Aktor w monodramie „Ściana” (scenariusz i reżyseria: Agnieszka Płoszajska).

Harmonogram:

sobota 27 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 28 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych

KIEDY 27-28 kwietnia 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 19 kwietnia 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Magdalena Jasińska
e-mail: magdalena.jasinska@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH