Teatr – Muzyka – Ruch
27-29 marca 2015 r.

Teatr – Muzyka – Ruch

Adresaci:

Osoby zainteresowane teatrem, teatrem ruchu, działaniami z pogranicza teatru i muzyki.

Program:

Wielcy reformatorzy. Metoda w teatrze – od Stanisławskiego do Grotowskiego. Poszukiwania współczesne.
Wybór repertuaru i propozycje repertuarowe, wybór koncepcji inscenizacyjno-reżyserskiej, współpraca ze scenografem, dekoracje i kostiumy, metody i etapy pracy z aktorem, dobór obsady, siła i wyrazistość słowa w kreacji aktorskiej.
Pojęcie cielesności, odkrywanie potencjalnych możliwości ruchowych i ekspresyjnych ciała, wykorzystania ruchu świadomego i nieświadomego w pracy twórczej.
Przestrzeń teatralna: słabe i mocne punkty sceny, wzajemne ustawienie (relacje) aktorów i oddziaływanie na siebie nawzajem i przez to na widza.
Rola dźwięku i sposoby jego wykorzystania w przedstawieniu teatralnym, muzyka ciała, wykorzystanie dźwięku naturalnego w widowisku, piosenka aktorska. W czasie zajęć uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego stworzą oprawę muzyczną do konkretnego fragmentu tekstu.

Prowadzący:

Magdalena Jasińska – kierownik literacka Teatru Baj Pomorski, w którym zajmuje się również edukacją teatralną. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Publikowała recenzje teatralne na łamach Teatru, Teatru Lalek, Sceny, a także na portalach internetowych www.artpapier.pl, www.kulturaenter.pl. Autorka książki Za parawanem Zaczarowanego Świata napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Przez rok pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, gdzie prowadziła liczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. W roku 2013 w Baju Pomorskim prowadziła warsztaty w ramach projektu Lato w teatrze (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie).

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, instruktor muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów i kursów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Krystian Wieczyński aktor, mim, happener, animator kultury, instruktor ds. teatru w WOAK, związany z Teatrem Wiczy. Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, razem z Marcinem Gładychem. Laureat nagród za działalność kulturalną (Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), na polu teatru (Prezydenta Miasta Torunia), propagowania filmu amatorskiego (Flisak Festiwalu Toffifest), stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku.

Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog a także teoretyk i badaczka tańca współczesnego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na UMFC w Warszawie oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca współczesnego w Poznaniu. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Występowała na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Prowadzi szereg zajęć i warsztatów z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała, współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i naukowymi.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8,
według harmonogramu:
piątek 27 marca w godz. 1600-1900
sobota 28 marca w godz. 900-1700 (z przerwą)
niedziela 29 marca w godz. 900-1500

KIEDY 27-29 marca 2015 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 13 marca 2015 r.
MIEJSCE WOAK
CENA 80 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

erwin.regosz@woak.torun.pl

56 652 27 55    607 234 568

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH