Teatr – Muzyka – Ruch
Warsztaty teatralne
22-24 listopada 2019 r.

Teatr – Muzyka – Ruch
Warsztaty teatralne

 fot. pixabay

Adresaci:

Osoby zainteresowane teatrem, teatrem ruchu, działaniami z pogranicza teatru i muzyki.

Program:

Wprowadzenie teoretyczne: ciało aktora w teatrze na przestrzeni wieków; metody pracy z aktorem, współczesne poszukiwania badawcze.
Wybór repertuaru i propozycje repertuarowe, wybór koncepcji inscenizacyjno-reżyserskiej, współpraca ze scenografem, dekoracje i kostiumy, metody i etapy pracy z aktorem, dobór obsady, siła i wyrazistość słowa w kreacji aktorskiej.
Pojęcia cielesności, potencjalnych możliwości ruchowych i ekspresyjnych ciała, wykorzystania ruchu świadomego i nieświadomego w  pracy twórczej. Przestrzeń teatralna: słabe i mocne punkty sceny, wzajemne ustawienie (relacje) aktorów i oddziaływanie na siebie nawzajem i przez to na widza.
Rola dźwięku i sposoby jego wykorzystania w przedstawieniu teatralnym, muzyka ciała, wykorzystanie dźwięku naturalnego  w widowisku, piosenka aktorska. W czasie zajęć uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego stworzą oprawę muzyczną do wybranego fragmentu tekstu.

Prowadzący:

Magdalena Jasińska animatorka i teatrolożka. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Kierowniczka literacka Teatru „Baj Pomorski” (2011-2018). Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Autorka książki Za parawanem Zaczarowanego Świata napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Jako animatorka kultury brała udział w wielu projektach edukacyjno-artystycznych, pracując z dziećmi i dorosłymi.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną Prowadzi warsztaty wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęścieCoś za coś współfinansowanego ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015 i 2017 r. przez toruński WOAK. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez MKiDN jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.

Krystian Wieczyński aktor, mim, animator kultury. Od początku swojej działalności artystycznej związany jest z Teatrem Wiczy, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Wiczy. Bierze udział w działaniach artystycznych i pedagogiczno-artystycznych Teatru, współpracuje z twórcami artystycznego projektu edukacyjnego Instytut B61. Był również aktorem znanego na świecie, poznańskiego teatru Pawła Szkotaka Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, wspólnie z Marcinem Gładychem. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego II stopnia (za działalność kulturalną), Nagrody Prezydenta Miasta Torunia (za działalność na polu teatru), Flisaka Festiwalu Tofifest 2007 za działalność na polu propagowania filmu amatorskiego w regionie, Krawatu Kulturalnego Torunia 2011r. w dziedzinie film i teatr. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku młodzieżowego.

Harmonogram:

piątek 22 listopada 2019 r. w godz. 16.00-19.00
sobota 23 listopada 2019 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 24 listopada 2019 r. w godz. 9.00-15.00

Warsztaty obejmują 22 godz. dydaktyczne

KIEDY 22-24 listopada 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 15 listopada 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 65 22 755
kom. 607 234 568

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH