Teatr – Muzyka – Ruch
warsztaty teatralne
23-25 marca 2018 r.

Teatr – Muzyka – Ruch
warsztaty teatralne

 

Adresaci:

Osoby zainteresowane teatrem, teatrem ruchu, działaniami z pogranicza teatru i muzyki.

Program:

Wprowadzenie teoretyczne: wielcy reformatorzy, zagadnienie „metody” w teatrze – od Stanisławskiego do Grotowskiego i poszukiwania współczesne. Wybór repertuaru i propozycje repertuarowe, wybór koncepcji inscenizacyjno-reżyserskiej, współpraca ze scenografem, dekoracje i kostiumy, metody i etapy pracy z aktorem, dobór obsady, siła i wyrazistość słowa w kreacji aktorskiej. Pojęcia cielesności, potencjalnych możliwości ruchowych i ekspresyjnych ciała, wykorzystania ruchu świadomego i nieświadomego w pracy twórczej. Przestrzeń teatralna: słabe i mocne punkty sceny, wzajemne ustawienie (relacje) aktorów i oddziaływanie na siebie nawzajem i przez to na widza. Rola dźwięku i sposoby jego wykorzystania w przedstawieniu teatralnym, muzyka ciała, wykorzystanie dźwięku naturalnego w widowisku, piosenka aktorska. W czasie zajęć uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego stworzą oprawę muzyczną do konkretnego fragmentu tekstu.

Prowadzący:

Magdalena Jasińska – kierownik literacka Teatru Baj Pomorski, w którym zajmuje się również edukacją teatralną. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Publikowała recenzje teatralne na łamach Teatru, Teatru Lalek, Sceny, a także na portalach internetowych www.artpapier.pl, www.kulturaenter.pl. Autorka książki Za parawanem Zaczarowanego Świata napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Przez rok pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, gdzie prowadziła liczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. W roku 2012 z ramienia Fundacji Rozwoju Wolontariatu prowadziła projekt Inspiracja-Kreacja-Akcja finansowany ze środków Akademii Orange. W roku 2013 w Teatrze Baj Pomorski prowadziła warsztaty w ramach projektu Lato w teatrze (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie).

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty wokalne oraz dla instrumentalistów, a także warsztaty teatralno-muzyczne, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów i kursów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Autor projektu Ja to mam szczęście! współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanego w 2014 i 2015 roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Krystian Wieczyński aktor, mim, happener, animator kultury, główny specjalista ds. teatru
w WOAK, wieloletni juror konkursów recytatorskich i teatralnych, związany z Teatrem Wiczy i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, razem z Marcinem Gładychem. Laureat nagród za działalność kulturalną (Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), na polu teatru (Prezydenta Miasta Torunia), propagowania filmu amatorskiego (Flisak Festiwalu Tofifest), stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o posiadanie wygodnego, pozwalającego na swobodny ruch stroju oraz miękkiego obuwia.

Harmonogram:

piątek 23 marca 2018 r. w godz. 16.00-19.00
sobota 24 marca 2018 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 25 marca 2018 r. w godz. 9.00-15.00
Warsztaty obejmują 22 godz. dydaktycznych.

KIEDY 23-25 marca 2018 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 16 marca 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 6522755
kom. 607 234 568

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH