Teatr, drama
Teatr – Muzyka – Ruch
Warsztaty teatralne
6-8 listopada 2020 r.

Teatr – Muzyka – Ruch
Warsztaty teatralne

fot. pixabay

Adresaci:

Osoby zainteresowane teatrem, teatrem ruchu, działaniami z pogranicza teatru i muzyki.

 

Program:

Wprowadzenie teoretyczne: przygody ciała aktora w teatrze na przestrzeni wieków; metody pracy z aktorem, współczesne poszukiwania badawcze.

Wybór repertuaru i propozycje repertuarowe, wybór koncepcji inscenizacyjno-reżyserskiej,  współpraca  ze  scenografem, dekoracje i kostiumy, metody i  etapy  pracy  z  aktorem,  dobór obsady, siła i wyrazistość słowa w kreacji aktorskiej.

Pojęcia cielesności, potencjalnych możliwości ruchowych i ekspresyjnych ciała,  wykorzystania ruchu świadomego i nieświadomego w  pracy twórczej. Przestrzeń teatralna: słabe i mocne punkty sceny, wzajemne ustawienie (relacje) aktorów i oddziaływanie na siebie nawzajem i przez to na widza.
Rola dźwięku i sposoby jego wykorzystania w przedstawieniu teatralnym,  muzyka ciała, wykorzystanie  dźwięku  naturalnego  w widowisku, piosenka aktorska. W czasie zajęć uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego stworzą oprawę muzyczną do konkretnego fragmenty tekstu.

Prowadzący:

Magdalena Jasińska – animatorka, teatrolożka i PR-owiec. Koordynatorka projektów artystycznych, edukacyjnych i społecznych. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski (2011-2018). Specjalistka ds. teatru w WOAK-u (2018-2019). Prowadzi warsztaty z Coachingu teatralnego dla studentów animacji kultury na UMK. Jest koordynatorką pracy artystycznej w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu. Współpracuje z Fundacją Ari Ari i Fundacją Stabilo.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną. Prowadzi warsztaty wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęście, Coś za coś i Dziękuję, Dziękuję bardzo! współfinansowanych ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015, 2017 i 2019 r. przez WOAK Toruń. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanym przez MKiDN jako pomoc artystyczna dla uczniów i nauczycieli.

Krystian Wieczyński – aktor, mim, animator kultury. Od początku swojej działalności artystycznej związany jest z Teatrem Wiczy, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Wiczy. Bierze udział w działaniach artystycznych i pedagogiczno-artystycznych Teatru, współpracuje z twórcami artystycznego projektu edukacyjnego Instytut B61. Był również aktorem znanego na świecie, poznańskiego teatru Pawła Szkotaka Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, wspólnie z Marcinem Gładychem. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego II stopnia (za działalność kulturalną), Nagrody Prezydenta Miasta Torunia (za działalność na polu teatru), Flisaka Festiwalu Tofifest 2007 za działalność na polu propagowania filmu amatorskiego w regionie, Krawatu Kulturalnego Torunia 2011r. w dziedzinie film i teatr. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku młodzieżowego.

Harmonogram:

piątek 6 listopada 2020 r. w godz. 16.00-19.00
sobota 7 listopada 2020 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 8 listopada 2020 r. w godz. 9.00-16.00

Warsztaty obejmują 22 godz. dydaktyczne.

KIEDY 6-8 listopada 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 30 października 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55,  kom. 607 234 568

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH