26.11.2022
godz. 10.00

TEATR KIESZONKOWY czyli warsztaty tworzenia małych form scenicznych Autorski cykl warsztatów, który ogniskuje się wokół współczesnego teatru lalek. Teatr kieszonkowy – czyli taki, który każdy może zrealizować własnym sumptem i wystawić w każdych okolicznościach. Praktyczna forma warsztatów polega na tworzeniu małych artystycznych etiud z wykorzystaniem rzeczy dostępnych dla każdego. Każde spotkanie warsztatowe będzie poświęcone innej … Czytaj dalej 26.11.2022
godz. 10.00

26.11.2022
godz. 10.00

TEATR KIESZONKOWY
czyli warsztaty tworzenia małych form scenicznych

Autorski cykl warsztatów, który ogniskuje się wokół współczesnego teatru lalek. Teatr kieszonkowy – czyli taki, który każdy może zrealizować własnym sumptem i wystawić w każdych okolicznościach. Praktyczna forma warsztatów polega na tworzeniu małych artystycznych etiud z wykorzystaniem rzeczy dostępnych dla każdego.

Każde spotkanie warsztatowe będzie poświęcone innej dyscyplinie teatru formy takich jak: teatr papierowy, przedmiotu, maski i pantomimy, rąk, multimedialny.

Zajęcia skupią się głównie na zagadnieniach praktycznych. Każde spotkanie składa się czterech części: pisanie scenariusza etiud, zagadnień reżyserskich, działań plastycznych, elementarnych zadania aktorskich, ćwiczeń animacyjnych.

Celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności pozwalające kreować małe plastyczne zdarzenia teatralne. Umiejętności nabyte podczas warsztatów mogą stać się asumptem do tworzenia własnych działań w obszarze teatru formy lub inspirowania dzieci – a także dorosłych – do zabawy w teatr.

Dla kogo?
Dla nauczycieli, bibliotekarzy, animatorów kultury, rodziców, młodzieży, pasjonatów teatru formy.

Kiedy?
26.11.2022, godz. 10.00-14.00
Warsztaty będą odbywały się raz w miesiącu po 4 godziny w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, przy ul. Szpitalna 8

Opłata
80 zł za jedno spotkanie
Płatność on-line przez stronę bilety24.pl
lub w kasie (wtorek oraz czwartek od 10.00 do 15.00)

Więcej informacji:
Ireneusz Maciejewski
e-mail: ireneusz.maciejewski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Prowadzący
Ireneusz Maciejewski – reżyser, aktor-lalkarz, autor sztuk teatralnych, fotograf, filmowiec, animator kultury. Współpracuje z teatrami w Polsce i zagranicą, twórcza ponad 40 premier teatralnych.

Regulamin warsztaty cykliczne

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY