Teatr formy, przedmiotu, lalki.
Wskazówki dla instruktorów i nauczycieli
1-2 października 2016 r.

Teatr formy, przedmiotu, lalki.
Wskazówki dla instruktorów i nauczycieli

fot. Pixabay

Adresaci:

Opiekunowie dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, nauczyciele i instruktorzy prowadzący lub planujący założenie grupy teatralnej, cyrkowej; amatorzy teatru, młodzież przygotowująca się do egzaminu na wydziały lalkarskie szkół teatralnych, a także wszystkie osoby, które wykorzystują – bądź chcą wykorzystywać – teatr formy, lalki, przedmiotu w pracy animacyjnej, edukacyjnej i wychowawczej.

Cel:

Zdobycie nowych narzędzi (wiedzy i umiejętności) przydatnych w pracy własnej, z amatorską grupą artystyczną oraz do wykorzystania w toku edukacji dzieci i młodzieży.

Program:

Podstawy techniki gry przedmiotem, lalką. Zapoznanie z typami lalki teatralnej i prezentacja techniki gry. Animacja przedmiotu. Zadania aktorskie z gry lalką. Ogólne możliwości teatru formy. Budowa etiudy teatralnej w oparciu o teatr lalek, przedmiotu. Kompozycja sceny i przedstawienia. Inspiracje do pracy z grupą podczas tworzenia spektaklu w obrębie ożywionej formy. Lalka i przedmiot jako pomoc
w wyrażaniu siebie ludzi nieśmiałych, mających opory wobec prezentowania siebie w sytuacji publicznej.

Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych.

Prowadzący:

Anna Katarzyna Chudek – absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku, od 1995 r. aktorka Teatru Baj Pomorski, instruktor teatralny oraz logopeda, ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Twórczyni wielu ciekawych i inspirujących kreacji teatralnych, realizuje się w repertuarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odznaczona w 2015 roku Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8,
sobota, 1 października 2016 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą),
niedziela, 2 października 2016 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą).

KIEDY 1-2 października 2016 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 26 września 2016 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 100 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

krystian.wieczynski@woak.torun.pl

56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH