20 listopada 2021 r.

20 listopada 2021 r.

Cztery czerwone świece i kilka wiecznie zielonych świerkowych gałązek – tyle wystarczy, by samodzielnie zrobić wieniec adwentowy, który będzie rozświetlał długie grudniowe wieczory, zwiastując nadchodzące Boże Narodzenie. Z kolei piękne świąteczne stroiki wykonane z ekologicznych materiałów: szyszek, żołędzi, jarzębiny i innych darów natury zdobią nie tylko świąteczny stół, ale przez cały styczeń, może też i luty, radują oko, przypominając, że po zimie zawsze następuje wiosna…
Warsztaty rękodzieła artystycznego Stroiki pachnące świętami adresowane są do osób dorosłych i młodzieży od 14 roku życia. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie wykonać ozdoby na świąteczny czas: jak dobierać materiały, zabezpieczyć je przed zniszczeniem, jak formować i komponować stroiki. Prowadząca warsztaty, która jest cenioną artystką ludową, zainspiruje uczestników do samodzielnych twórczych poszukiwań, a w razie potrzeby udzieli rad i wskazówek, podzieli się też pomysłami na nieszablonowe i efektowne rozwiązania. Oczywiście, ostateczną formę plastyczną wykonywanym ozdobom każdy nada wedle własnych upodobań.
Wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały i narzędzia niezbędne do pracy, a wszystkie wykonane przez siebie ozdoby uczestnicy zabierają ze sobą.
Zajęcia będą miały kameralny charakter, będą twórczym spotkaniem w radosnej, przywołującej święta, atmosferze.

TERMIN:
20 listopada 2021 r.
od 10:00 do 14:00
ZGŁOSZENIA I WPŁATY – do czwartku 18 listopada 2021 r.

  • Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy na dole strony.
  • Liczba miejsc ograniczona!
  • Cena: 30 zł Płatność w kasie (do godz. 15:00 w dni robocze) lub na konto: Bank MILLENNIUM 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253 (w tytule przelewu proszę podać datę i nazwę warsztatu)

WIĘCEJ INFORMACJI:
Weronika Droszcz
e-mail: weronika.droszcz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

ZAJĘCIA PROWADZI:
Małgorzata Barnat
– twórca ludowy, od 1980 r. zajmuje się haftem ludowym. Jest autorką licznych wzorów i kompozycji haftu kujawskiego. W dziedzinie haftu osiągnęła niedoścignione mistrzostwo. Jej prace są niezwykle precyzyjnie wykonane, uznawane za wzorcowe. Za swoje dzieła często jest nagradzana i wyróżniana, m.in. przez Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W 2002 r. uzyskała status twórcy ludowego w dziedzinie haftu kujawskiego. Małgorzata Barnat uczestniczy w wystawach, pokazach i przeglądach twórczości ludowej na terenie całego kraju, przede wszystkim województwa kujawsko-pomorskiego. Jej prace były eksponowane m.in. na wystawach w Łodzi, Słupsku, Toruniu. Prowadzi warsztaty haftu w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu i w ośrodkach kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Aktywnie uczestniczy w pracach Zespołu Rękodzieła Artystycznego Klub Supełek, którego członkinią jest od 2002 roku. Jest członkinią Zarządu Bydgosko-Toruńskiego Oddziału Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY