Śpiewnik polski
Śpiewamy polskie piosenki
10 lutego 2018 r.

Śpiewnik polski
Śpiewamy polskie piosenki

Adresaci:

Osoby, które chcą doskonalić swój warsztat wokalny.

Cel:

Doskonalenie warsztatu wokalnego i popularyzowanie polskiej kultury muzycznej – tradycyjnej pieśni oraz piosenki współczesnej.

Program:

Elementarne wiadomości związane z naturalną emisją głosu, konstruowanie dwu- i trójgłosu, podstawy aranżacji i akompaniamentu na fortepianie i gitarze. Warsztaty oparte są na Śpiewniku polskim – zbiorze kilkuset polskich pieśni, piosenek i przyśpiewek: historycznych patriotycznych, ludowych i popularnych od Bogurodzicy po czasy współczesne. Wykorzystując tę skarbnicę repertuarową, uczestnicy będą doskonalić swój warsztat poprzez naukę polskich piosenek współczesnych i pieśni tradycyjnych w wykonaniu zarówno solowym, jak i zespołowym.

Prowadzący:

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki WOAK. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną, prowadząc warsztaty wokalne oraz dla instrumentalistów, a także warsztaty teatralno-muzyczne, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych warsztatów i kursów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Autor projektu Ja to mam szczęście! współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanego w 2014 i 2015 roku przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Harmonogram:

w sobotę 10 lutego 2018 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
Warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych.

KIEDY 10 lutego 2018 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 2 lutego 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 50 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Erwin Regosz
e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl
tel. 56 6522755
kom. 607 234 568

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH