Śniadania czwartkowe
#2 – Projektowanie uniwersalne

25.05.2023
godz. 11.00

Nowy cykl comiesięcznych spotkań przy kawie i ciastku dla ludzi kultury, marketingu i szeroko pojętego sektora kreatywnego z województwa kujawsko-pomorskiego. Poznajmy i wymieńmy doświadczeniem. Każda rozmowa i usłyszenie odmiennej perspektywy może zainspirować do czegoś nowego! Spotkania mają formułę otwartej dyskusji, w której każdy głos jest ważny – nie ma tu jednego eksperta czy ekspertki. #2 … Czytaj dalej Śniadania czwartkowe
#2 – Projektowanie uniwersalne

25.05.2023
godz. 11.00

Przy stole siedzą osoby i rozmawiają ze sobą. Kobieta podnosi filiżankę, mężczyzna gestykuluje.

Śniadania czwartkowe
#2 – Projektowanie uniwersalne

25.05.2023
godz. 11.00

Przy stole siedzą osoby i rozmawiają ze sobą. Kobieta podnosi filiżankę, mężczyzna gestykuluje.

Nowy cykl comiesięcznych spotkań przy kawie i ciastku dla ludzi kultury, marketingu i szeroko pojętego sektora kreatywnego z województwa kujawsko-pomorskiego.

Poznajmy i wymieńmy doświadczeniem. Każda rozmowa i usłyszenie odmiennej perspektywy może zainspirować do czegoś nowego!

Spotkania mają formułę otwartej dyskusji, w której każdy głos jest ważny – nie ma tu jednego eksperta czy ekspertki.

#2 – Projektowanie uniwersalne to koncepcja, która odgrywa ważną rolę w budowaniu funkcjonalnego i dostępnego środowiska dla wszystkich osób bez względu na różne potrzeby. Dzięki temu możemy tworzyć budynki, produkty i usługi, do których równy i sprawiedliwy dostęp mają wszyscy użytkownicy. W projektowaniu uniwersalnym od samego początku uwzględniamy potrzeby np. osób niewidomych, Głuchych, osób z niepełnosprawnością ruchu, seniorów, opiekunów małych dzieci. Dzięki temu nie potrzebujemy później specjalnych adaptacji – czasem kosztownych lub wręcz trudnych do przeprowadzenia.

Jak możemy przenieść ten sposób myślenia na działania artystyczne, kulturalne, marketingowe czy projektowe? Co nam to daje, a w czym stanowi wyzwanie i budzi wątpliwości?

Wstęp jest wolny, ale możemy zaprosić 20 osób. Chcesz się spotkać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

Kiedy i gdzie?
25 maja, godz. 11.00
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77 (Młyn Kultury)

Pinezka na mapach Google: https://goo.gl/maps/EsLRKRLndcEp7t6L9

Prowadzenie rozmowy:
Katarzyna Pągowska
– zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych WOAK-u, trenerka i facylitatorka, członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Katarzyna Pągowska– tel./sms +48 603 773 743
e-mail: katarzyna.pagowska@woak.torun.pl