Skuteczny tekst w internecie (webwriting)
i nowoczesny redaktor online
9 lutego 2019 r.

Skuteczny tekst w internecie (webwriting)
i nowoczesny redaktor online


fot. pixabay

 

Galeria zdjęć z warsztatów
fot. Robert Marszałkowski

Adresaci:

Copywriterzy, pracownicy instytucji kultury, pracownicy agencji Public Relations, pracownicy działów marketingu, dziennikarze, redaktorzy i administratorzy tworzący teksty do serwisów www i sklepów internetowych oraz wszyscy zainteresowani poznaniem narzędzi wspomagającymi zarządzanie komunikacją internetową.

Cel:

Zdobycie praktycznej umiejętności pisania wszelkiego typu tekstów, które „sprzedają”: od notek PR-owych po zapytania ofertowe, zarówno na potrzeby mediów, jak i do internetu. Podniesienie kompetencji uczestników w zakresie bezpiecznej, sprawnej i atrakcyjnej współpracy poprzez sieć.

Program:

Metody zrozumiałego i skutecznego pisania i redakcji tekstów, przyciągania uwagi poprzez wywoływanie emocji, poznanie technik webwritingu i copywritingu w mediach społecznościowych uwzględniających różnice w odbiorze tekstu w internecie i poza nim z zastosowaniem języka branżowego. Przedstawienie i poznanie zestawu aplikacji, programów i serwisów internetowych ułatwiających pracę w sieci oraz narzędzi przydatnych w zarządzaniu, komunikacji i zapewniających bezpieczeństwo. Nauka tworzenia profesjonalnych i estetycznych treści wizualnych: grafik, infografik oraz wskazanie bazy do pobierania ciekawych fotografii, ikon i filmów.

Prowadzący:

Dominik Pokornowski – specjalista ds. public relations (Exea Data Center, TARR Centrum Innowacyjności sp. z o.o.), project manager licznych inicjatyw internetowych. Absolwent filozofii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył podyplomowe studia z zakresu Public Relations oraz Zarządzania Projektami. Pracował jako PR manager w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Jest trenerem z zakresu komunikacji internetowej, m.in. w: Narodowym Centrum Kultury (w ramach programów Kurs na kulturę i Kadra Kultury), Centrum Promocji Informatyki, Polskim Towarzystwie Ekonomicznym, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Agencji Rozwoju Pomorza S.A., Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Fundacji Rozwoju Demokracji Obywatelskiej w Warszawie. Na co dzień postuje na haipaa.com, rozwija serwis indexart.pl. Współpracował z Operą Nova w Bydgoszczy, Fundacją Stabilo, Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.

Harmonogram:

sobota 9 lutego 2019 r. w godz. 9.00-17.00

Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych

KIEDY 9 lutego 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 2 lutego 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
tel. 56 6522755

Karolina Fordońska
e-mail: karolina.fordonska@woak.torun.pl
tel. 56 6522755

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH