Serwis internetowy dziś i jutro
22 września 2018 r.

Serwis internetowy dziś i jutro

fot. pixabay

Adresaci:

Menadżerowie i animatorzy kultury, pracownicy instytucji i organizacji, osoby prywatne, zainteresowane najnowszymi trendami obowiązującymi w budowaniu serwisów internetowych.

Cel:

Nauka tworzenia nowoczesnych stron internetowych uwzględniająca budowę, zarządzanie i relacje z użytkownikami.

Program:

Przegląd aktualnych trendów i wyzwań stojących przed zarządzającymi serwisem www. Elementy budowy nowoczesnego serwisu www, które uwzględniają technologie CSM związane z zarządzaniem treścią. Relacje pomiędzy stroną www a urządzeniami mobilnymi. Prezentacja dobrych praktyk projektowania graficznego serwisów www związanych z architekturą informacji, wywoływaniem wrażeń poprzez dobór koloru, fontów i innych efektów wizualnych. Elementy zarządzania serwisem od elementów składowych i struktury, poprzez dystrybucję informacji, redakcję serwisu, metody przyciągania uwagi i wiedzę na temat odwiedzających i funkcjonalności serwisu z wykorzystaniem analizy statystyk Google Analytics.

Prowadzący:

Dominik Pokornowski – specjalista ds. public relations (Exea Data Center, TARR Centrum Innowacyjności sp. z o.o.), project manager licznych inicjatyw internetowych. Absolwent filozofii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył podyplomowe studia z zakresu Public Relations oraz Zarządzania Projektami. Pracował jako PR manager w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Jest trenerem z zakresu komunikacji internetowej, m.in. w: Narodowym Centrum Kultury (w ramach programów Kurs na kulturę i Kadra Kultury), Centrum Promocji Informatyki, Polskim Towarzystwie Ekonomicznym, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Agencji Rozwoju Pomorza S.A., Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Fundacji Rozwoju Demokracji Obywatelskiej w Warszawie. Na co dzień postuje na haipaa.com, rozwija serwis indexart.pl. Współpracował z Operą Nova w Bydgoszczy, Fundacją Stabilo, Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu.

Harmonogram:

sobota 22 września 2018 r. w godz. 9.00-17.00
Warsztaty obejmują 10 godz. dydaktycznych.

KIEDY 22 września 2018 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 14 września 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

Barbara Płaneta
e-mail: barbara.planeta@woak.torun.pl
oraz
Karolina Fordońska
e-mail: karolina.fordonska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH