Seniorze – podaj dalej

Chcemy być z Wami w kontakcie, pomagać, wspierać, informować, zachęcać. Wiemy jak obecnie trudno czasem zmobilizować się do ćwiczeń, do wyjścia z domu czy też kontaktu z ludźmi. Zagrożenie koronawirusem to nie wymysł, lecz rzeczywistość. Dlatego wiele czasu spędzacie w czterech ścianach, nie widząc bliskich, znajomych. Chcemy pomóc Wam przetrwać ten trudny czas i ułatwić … Czytaj dalej Seniorze – podaj dalej

Seniorze – podaj dalej

Chcemy być z Wami w kontakcie, pomagać, wspierać, informować, zachęcać. Wiemy jak obecnie trudno czasem zmobilizować się do ćwiczeń, do wyjścia z domu czy też kontaktu z ludźmi. Zagrożenie koronawirusem to nie wymysł, lecz rzeczywistość. Dlatego wiele czasu spędzacie w czterech ścianach, nie widząc bliskich, znajomych. Chcemy pomóc Wam przetrwać ten trudny czas i ułatwić pracę nad własnym rozwojem.
Nasza inicjatywa ma przybliżyć Wam ciekawe sposoby spędzania czasu z pożytkiem dla zdrowia fizycznego, wesprzeć Wasze poszukiwania działań kreatywnych, pobudzać wyobraźnię i stwarzać możliwości kontaktu ze sztuką.

Każdy z Was posiadający dostęp do komputera, smartfona z jakimkolwiek komunikatorem lub notebooka po obejrzeniu naszych inspiracji powinien nawiązać kontakt z koleżanką lub kolegą, którzy dysponują wyłącznie telefonem i przekazać jak najdokładniej co w danym dniu należy zrobić, zobowiązując ich do dalszego podania tej informacji. Tym sposobem możemy pomóc innym podjąć aktywność, zapobiec nudzie i bezczynności.
Co Wy na to? Wchodzicie?

Możecie kontaktować się z nami na Facebooku Centrum Aktywizacji Seniorów-Stowarzyszeniu Aktywnych Seniorów, na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu: www.woak.torun.pl lub za pośrednictwem Messengera z Alicją Usowicz.
W poniedziałki, środy i piątki na stronie WOAK-u oraz Facebooku będą pojawiały się zadania do wykonania przez osoby starsze, a następnie przekazania drogą telefoniczną (lub inną) kolejnemu seniorowi.

Propozycje działań są bardzo różnorodne i uwzględniają wspieranie zdrowia fizycznego i psychicznego osób starszych w trudnym czasie pandemii.

MATERIAŁY FILMOWE