RAZEM DALEJ

24 lipca 2018 r., godz. 18.00

spektakl w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu

RAZEM DALEJ

 

Razem w Europie. Jeden cel

 

Brodnicki Dom Kultury jest organizatorem projektu dofinansowanego przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży. Nasz projekt został wybrany  spośród 3000 wniosków i zalazł się w dziesiątce finalistów ubiegających się o Polsko- Niemiecką Nagrodę Młodzieży. Motto konkursu to: Razem w Europie. Jeden cel.  W tym ważnym artystycznym przedsięwzięciu  udział bierze młodzież z Polski – Grupa Cyrkowa „Heca” z Lipinek, grupa „Bedekus” z Brodnicy, z Ukrainy – Studio Cyrkowe „Arlekin” z Kijowa, z Niemiec – grupa „Schatzinsel” z Berlina wraz z przebywającą w Niemczech młodzieżą z Syrii i Afganistanu.

W dniach 2-21 lipca 2018r. młodzież zrealizuje w Reichenow koło Berlina spektakl teatralno- cyrkowy Razem – dalej, który będzie prezentowany niemieckiej publiczności.           

W dniach 22.07- 28.07 młodzież będzie przebywała w Polsce, odwiedzając trzy miasta, w których zaprezentuje efekt wspólnych działań polskiej widowni.


Harmonogram działań w Polsce przedstawia się następująco:

22.07.2018r. godz. 19.00 – scena na Brodnickim Rynku – spektakl teatralno- cyrkowy Razem – dalej, Patronat Honorowy: Jarosław Radacz – Burmistrz Brodnicy,

24.07.2018r. godz. 18.00 – Amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu – spektakl teatralno- cyrkowy Razem – dalej, Patronat Honorowy: Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego, współorganizatorzy: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

W dniu 24 lipca od godz. 13.00 młodzież będzie realizowała akcję promocyjną na ul. Szerokiej, przy pomniku Mikołaja Kopernika, prezentując etiudy cyrkowo- teatralne, chodząc na szczudłach, rozdając ulotki zapraszające na spektakl.

27.07.2018r. godz.18.00 – Amfiteatr Orana, Park Oruński – spektakl teatralno-cyrkowy Razem – dalej, Patronat Honorowy: Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska, współorganizatorzy: Gdański Archipelag Kultury, Scena Muzyczna Gdańsk.

W dniach 25-27 lipca uczestnicy będą realizować akcję promocyjną na ul. Długiej, na plaży, w Sopocie i w innych miejscach  wskazanych przez partnerów, prezentując etiudy cyrkowo- teatralne, chodząc na szczudłach, rozdając ulotki zapraszające na spektakl do Parku Oruńskiego.

 

Nad projektami realizowanymi w ramach konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży Honorowy Patronat przyjął Minister Edukacji Narodowej oraz niemieckie Ministerstwo do spraw Rodzin, Seniorów, Kobiet i Młodzieży. Spektakle we wszystkich trzech miastach będą rejestrowane na potrzeby  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz do celów sprawozdawczych organizatora.

Informacji szczegółowych udziela Ewa Dembek – tel. 607 275 602.