W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Przegląd etiud studenckich Warszawskiej Szkoły Filmowej
20 września 2017 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Przegląd etiud studenckich Warszawskiej Szkoły Filmowej

Kadr z filmu Toast, reż. F. Hillesland

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Na pierwszym, powakacyjnym spotkaniu zaprezentujemy wyjątkowy seans, na który składać się będą cztery wielokrotnie nagradzane w Polsce i za granicą krótkometrażowe filmy, wyprodukowane przez Warszawską Szkołę Filmową. Uczelnia jest jedyną placówką edukacyjną w Polsce, która kształci zarówno przyszłych filmowców – reżyserów, scenarzystów, operatorów, montażystów, aktorów, jak i twórców gier wideo. Warszawska Szkoła Filmowa prowadzi edukację artystyczną łączącą wszystkie dziedziny sztuki i najnowocześniejszych multimediów.

W programie:

Mocna kawa wcale nie jest taka zła, reż. A. Pietrzak, czas trwania: 49 min.
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

Inka, reż. M. Majorek, czas trwania: 13 min.
Historia młodej dziewczyny ze wsi, która staje w konflikcie z miejscowym proboszczem, co sprawia, że zostaje wykluczona z wiejskiej społeczności. Inka musi samotnie zmierzyć się z decyzją i odpowiedzieć na pytanie, czy warto walczyć o swoje wartości za wszelką cenę.

Spowiedź, reż. E. Waszczuk, czas trwania: 12 min.
Film opowiada historię Ukrainki, która próbuje dostać się do szkoły aktorskiej w Polsce. Podczas egzaminu przypomina sobie traumatyczne momenty swojego życia związane z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Toast, reż. F. Hillesland, czas trwania: 20 min.
Mężczyzna dowiaduje się przed ślubem, że jest bezpłodny. Okoliczności związane z przygotowaniami do ceremonii powiększają jego dylemat – czy wyjawić prawdę przyszłej żonie.

 

Na projekcję zapraszamy w środę, 20 września, o godz. 17. 00


Wstęp wolny!


 

 

KIEDY 20 września 2017 r., godz. 17.00
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 (parter)
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

karolina.fordonska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55