Praca z amatorskim zespołem artystycznym
5-6 listopada 2016 r.

Na styku teatru, cyrku, tańca i plastyki.
Wskazówki dla instruktorów i nauczycieli

Praca z amatorskim zespołem artystycznym

Fot. archiwum

Adresaci:

Opiekunowie dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych oraz nauczyciele i instruktorzy prowadzący lub planujący założenie grupy teatralnej, cyrkowej; a także wszystkie osoby, które wykorzystują – bądź chcą wykorzystywać – teatr, cyrk, taniec w pracy animacyjnej, edukacyjnej i wychowawczej.

Cel:

Zdobycie nowych narzędzi (wiedzy i umiejętności ) przydatnych w pracy z amatorską grupą artystyczną oraz do wykorzystania w toku edukacji dzieci i młodzieży.

Program:

Prezentacja metod i etapów tworzenia zespołu artystycznego od poznawania i integracji uczestników, poprzez proces edukacji i wychowania artystycznego, wspólną pracę nad tworzeniem prezentacji, aż po prezentację widowiska. Podczas warsztatów prowadząca podzieli się swoimi doświadczeniami z blisko dwudziestoletniej działalności Grupy Cyrkowej Heca z Lipinek, jednej z najdłużej istniejących i najbardziej rozpoznawalnych w kraju i za granicą grup artystycznych, której dorośli wychowankowie kontynuują przygodę ze sztuką, będąc nauczycielami, instruktorami i artystami cyrkowymi. Ewa Dembek w swojej pracy łączy przeróżne metody, style i gatunki z powodzeniem splatając w widowiskach cyrk z teatrem, tańcem i plastyką. Zajęcia mają przede wszystkim charakter warsztatów praktycznych.

Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych.

Prowadzący:

Ewa Dembek – pedagog dramy, cyrku dziecięcego, reżyser, animatorka, instruktorka teatralna, założycielka i od 19 lat instruktorka Grupy Cyrkowej Heca. Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipinkach, następnie Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim oraz Starosta Nowomiejski. Obecnie dyrektor Brodnickiego Domu Kultury. Jest laureatką Nagrody Ministra Kultury w edycji Talenty – 1997 r., wraz z Grupą Cyrkową Heca zdobywała nagrody na przeglądach wojewódzkich i ogólnopolskich; brała też udział w festiwalach międzynarodowych. Realizuje liczne projekty międzynarodowe z dziedziny cyrku i teatru.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8,
sobota, 5 listopada 2016 r. w godz.9.00-17.00 (z przerwą),
niedziela, 6 listopada 2016 r. w godz.9.00-17.00 (z przerwą).

KIEDY 5-6 listopada 2016 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 25 października 2016 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 150 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

krystian.wieczynski@woak.torun.pl

56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH