Poranne figle, psoty i żarty
„Wielkie Święto”
28 marca 2020 r.

Poranne figle, psoty i żarty
„Wielkie Święto”

Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami.

(termin zgłoszeń: 25.03.2020 r.)
Zajęcia w dwóch grupach: 11.00-11.45, 12.15-13.00


Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

W marcu, tuż po Międzynarodowym Dniu Teatru, zapraszamy małych z dużymi do wspólnego świętowania w ramach Tygodnia Teatru w WOAK-u. Przyjdźcie w kostiumach. Niech wspólne świętowanie porwie nas w nieodkryte teatralne światy!

Cel: Zabawa w teatr – odkrywanie teatralnych i parateatralnych światów. Uwalnianie dziecięcej ekspresji. Stworzenie przestrzeni do wspólnych działań opiekuna z dzieckiem. Ukazanie, że twórcą może być każdy (także poprzez wiązanie teatru z innymi dziedzinami sztuki). Rodzinne spędzenie czasu na działaniach twórczych, poznawanie się w nowych rolach.

Program: Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem pedagogiki teatru, dramy i arteterapii, technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalista ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem UW. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Cena: 5 zł dziecko. Zgłoszenia on-line.
Płatne na konto: WOAK Toruń – 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Warsztaty obejmują 1 godz. dydaktyczną (45 min).

 

Kolejne spotkania:
18 kwietnia
23 maja
20 czerwca
19 września
10 października
7 listopada
12 grudnia

 

Rejestracja on-line na dole strony

 


 

 

ARCHIWUM ZAJĘĆ... rok szkolny 2018/2019

Teatralny Dzień Mamy
25 maja 2019 r.

W maju zapraszamy na wspólne teatralne świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Rodzinny, teatralny, wesoły poranek!

Prowadząca: Agnieszka ZakrzewskaOkiełznaj przestrzeń – co jest wokół nas?
13 kwietnia 2019 r.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


Wiosenne porządki 
– recyclingowe kostiumy teatralne.
16 marca 2019 r.

Wiosenne porządki – recyclingowe kostiumy teatralne!
W marcu, w miesiącu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, WOAK zaprasza milusińskich na zajęcia z tworzenia kostiumów z wszystkiego, z czego tylko można. Macie w domu zbędne butelki, gazety, papiery, folie itp? Zabierzcie je na zajęcia – otrzymają drugie życie!

Prowadząca: Agnieszka ZakrzewskaPlemiona
– 16 lutego 2019 r.

W lutym będzie o różnorodności. O tym, że każdy z nas jest inny i to jest wielkie bogactwo. Każda rodzina, opiekun z dzieckiem to jedno plemię. Sprawdzimy, co w sytuacji, gdy mamy kilka takich plemion – każde ma inny strój, mówi różnym językiem, posiada inny okrzyk i taniec. Będziemy toczyć wojnę, popisywać się, że to co nasze jest lepsze, czy jednak uda nam się dogadać? Na zajęcia możecie ubrać się podobnie – od razu będzie widać, że tworzycie jedno plemię!

 

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. Magdalena Jasińska


 

Zamaskowani – 12 stycznia 2019 r.

W styczniu z przytupem wejdziemy w noworoczny czas zabawy, karnawałowych kolorów i strojów. Wspólnie stworzymy maski dla małych i dużych. Staniemy się kimś zupełnie innym – kolorowym ptakiem, typem spod ciemnej gwiazdy, księżniczką, kotem, bohaterem ulubionej bajki, superbohaterem, kimś z głębi naszej wyobraźni. Do tej przemiany użyjemy kolorowych brokatów, bibułek, piórek, tiuli i wielu innych barwnych i fantazyjnych materiałów. Metamorfozie towarzyszyć będą wystrzały konfetti i okrzyki radości. Nie może Was zabraknąć!

 

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


 

W cieniu Gwiazdki – 15 grudnia 2018 r.

Podczas grudniowego spotkania Porannych figli, psot i żartów, dzieci wraz z opiekunami zgłębiać będą tajemnice światła i cienia. Za pomocą latarek, kolorowych folii i papieru stworzymy i ożywimy figury, postaci oraz historie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Poprzez eksperymenty ze światłem sprawdzimy jak kogoś zmniejszyć lub powiększyć? Będzie to świetna zabawa i rozciąganie nie tylko dziecięcej wyobraźni! Być może nasze spotkanie będzie pretekstem do tego, by w świąteczne, grudniowe wieczory, w domowym zaciszu tworzyć własne teatralne opowieści.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


 

WOLNE MIASTO SZTUKA – 10 listopada 2018 r.

W listopadzie, w dniu poprzedzającym rocznicę odzyskania niepodległości, w rodzinnym gronie zastanowimy się, czym jest wolność? Co nam daje? Zamienimy się w architektów i zaprojektujemy nasze wymarzone, bezpieczne, wolne miasto. Ciekawe, jaki będzie miało kształt, smak, zapach, wysokość, kolory? Będą w nim ludzie? Naszą wolność wyrazimy poprzez sztukę, którą z dziecięcą ekspresją uwolnimy na wielkim arkuszu papieru! Stworzymy Wolne Miasto Sztuka!
Na zajęcia warto zabrać ze sobą fartuszki i ubrania, które mogę się pobrudzić podczas uwalniania sztuki.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


 

Pacynowo – kolorowa kraina pacynek i paluchów – 13 października 2018 r.

P jak… październik, poranek i psoty. P jak… pacynka i w końcu p jak paluchy!
Tym razem spotkamy się w kolorowym Pacynowie. Z przyniesionych skarpetek i różnorodnych materiałów, będziemy tworzyć proste lalki, które można wykorzystać również w zabawie w teatr domowy. Naszym dłoniom i paluchom dorysujemy oczy, i spróbujemy ożywić dodając powstałym postaciom emocje. W działaniu sprawdzimy, czy poprzez teatralną zabawę formą można złapać dystans do siebie i komunikować się z naszymi pociechami?

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


Na początku było… szczęście! – 29 września 2018 r.

Wrześniowe zajęcia dla milusińskich rozpoczynające drugi rok naszego cyklu Poranne figle, psoty i żarty. Będzie radośnie i świątecznie! Oczywiście pofikamy z naszą wyobraźnią, będziemy budować szczęściodajne maszyny, zamykać szczęście w pojemniczkach oraz dzielić się nim z innymi. Ciekawe czym jest szczęście dla dorosłych, a czym dla dzieci? Wspólnie stworzymy amulety szczęścia by towarzyszyło nam ono przez cały rok i jeszcze dłużej!

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

 

 

ARCHIWUM ZAJĘĆ... rok szkolny 2017/2018

Poranne figle psoty i żarty (1)

Kolorowy świat dżungli – 21 października 2017 r.

Podczas pierwszego spotkania przenieśliśmy się w kolorowy świat dżungli. Skacząc na lianach zwisających z drzew i kamieniach zanurzonych w strumieniu, odkrywaliśmy mieszkańców tej krainy. Rozpoznawaliśmy zwierzęta po wydawanych przez nie dźwiękach. By ukryć się nieco, zgłębiliśmy sztukę kamuflażu. Wspólnie zbudowaliśmy tratwę, by spłynąć rzeką do domu.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

 

Głębiny mórz i oceanów – 18 listopada 2017 r.

Podczas drugiego spotkaniu zwiedzimy głębiny mórz i oceanów. Zachwycać się będziemy podwodnym światem w nietypowy sposób. Znikną ludzkie nogi i ręce, a wyrosną płetwy byśmy mogli z łatwością pokonywać morskie przestworza. Pływać będziemy z kolorowymi ławicami ryb i delfinami, uciekniemy przed stadem rekinów. Posiedzimy na bezludnej wyspie słuchając szumu fal, obserwując wschody i zachody słońca. Czekamy na wszystkich młodych poszukiwaczy przygód!

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

 

Lot w Kosmos – 16 grudnia 2017 r.

Kolejne spotkanie z proponowanego przez nas cyklu to lot w Kosmos. Kto nie chciałby skakać po Księżycu? Czy da się dotknąć słońca? A może uda nam się odkryć nowe planety lub zgromadzić kosmiczne skarby? By odpowiedzieć na te i wiele innych pytań zbudujemy rakietę, ubierzemy kosmiczne skafandry, zabierzemy potrzebne rzeczy i wystartujemy! Mali astronauci sprawdzą, co ciekawego można robić w Kosmosie.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


Portrait of young child pretend to be businessman. Kid playing at home. Imagination, idea and creative concept. Copy space for your text

Kłębowisko – kraina sznurka i motka  – 20 stycznia 2018 r.

Tym razem zapraszamy do Kłębowiska – krainy sznurka i motka. Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, do czego służy sznurek. Może znajdziemy inne jego zastosowanie? Sprawdzimy, czy kłębek wełny może stać się grzebieniem, a kawałek sznurka wąsem. Zbudujemy sieć pajęczą by następnie się z niej uwolnić. Zobaczymy, w co przypadkowo rzucony sznurek się ułoży – w kałużę, w kotka czy może w plamę ketchupu? Ogarnie nas sznurkomania.

Prowadząca: Agnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Przestrzeń – czy można ją zmierzyć? – 10 lutego 2018 r.

Na kolejnych już porannych figlach bierzemy na warsztat to, co nas otacza. Będziemy próbowali na różne sposoby zmierzyć przestrzeń. Sprawdzimy ile stóp ma kaloryfer, ile łokci ma arkusz papieru. Dowiemy się, czy można zmierzyć drugą osobę za pomocą ucha? Spróbujemy zmienić przestrzeń, w której odbędą się nasze psoty, w kolorową bajkę. Kredki zatańczą do muzyki, a my wraz z nimi. Zapraszamy małych ciekawskich wraz z opiekunami do twórczego eksplorowania przestrzeni.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Child Pretend To Be Businessman

Papierowe fantazje – 17 marca 2018 r.

Papierowe fantazje w marcu to zajęcia pełne zabaw z papierem. Co z nim można zrobić? Czy może służyć za strój? Czy papier czuje i oddycha? Jeśli nie, to jak go ożywić? Wspólnie odpowiemy na te i więcej pytań. Na koniec stworzymy fantazyjne stwory, które również ożyją w naszych rękach.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Bajkomania – spotkanie z bajką – 14 kwietnia 2018 r.

Na kwietniowych zajęciach ulegniemy bajkomani. Podczas porannego spotkania z bajką przeniesiemy się w świat słyszanej opowieści. Poznamy bohaterów, znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Sprawdzimy czy proponowane przez bohaterów zabawy są ciekawe i można je wykonywać z dorosłymi w domu.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum


 

Rodzinne duety – teatralny Dzień Mamy – 19 maja 2018 r. 

Nasze zajęcia są bardzo rodzinne – jesteśmy otwarci i wręcz zachęcamy do udziału dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, babciami, dziadkami, ciociami itd. W tym szczególnym dniu, pamiętając, ze za chwilę dzień Ojca, tym bardziej zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi do obdarowania się wzajemnie czasem spędzonym wspólnie na parateatralnej zabawie. Co może być większą radością i prezentem niż czas? Majowa propozycja to seria teatralnych zabaw dla dużych i małych by się lepiej poznać i spędzić sobotni poranek na działaniu w rodzinnych duetach.

ProwadzącaAgnieszka Zakrzewska

galeria zdjęć ze spotkania, fot. archiwum

 


Piknik rodzinny – 16 czerwca 2018 r.

Czerwcowe zajęcia będą uroczystym zwieńczeniem rocznego cyklu comiesięcznych zajęć „Teatralny rozruch” oraz „Poranne figle, psoty i żarty”. Przy sprzyjającej pogodzie finał cyklu odbędzie się na patio WOAK-u. Będzie to spotkanie rodzinne na świeżym powietrzu z międzypokoleniowymi działaniami parateatralnymi dla uczestników trzech grup uczęszczających na nasze zajęcia i ich dorosłych opiekunów. Tłem do podwórkowej zabawy będzie wesoła muzyka oraz bańki mydlane. Trzymajcie kciuki za pogodę!

 

Rodzinny Bzik Plakat Net

fot. archiwum WOAK
Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 3 Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 2 Piknik Rodzinny BZIK 16 Czerwca 2018 R. Fot. Archiwum WOAK 1

fot. Stanisław Jasiński

 

 

 

KIEDY 28 marca 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 25 marca 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 5 zł (dziecko) płatne na konto
nr: 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

WIĘCEJ INFORMACJI:

agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55