Fascynuje Cię kino autorskie? Szukasz w filmie autentyzmu? Chcesz wiedzieć, czym aktualnie zajmują się twórcy z regionu? Bądź z nami na pierwszym spotkaniu z cyklu „Po napisach” we wtorek, 6 czerwca o godz. 19:00. Podczas cyklicznych projekcji kina autorskiego będziemy wspólnie odkrywać filmy stworzone przez utalentowanych twórców i twórczynie z województwa kujawsko-pomorskiego. W wielu wypadkach będzie to jedyna okazja, żeby obejrzeć te tytuły na dużym ekranie, gdyż wiele z nich funkcjonuje wyłącznie w obiegu festiwalowym. Często będą to również pokazy premierowe.
Po projekcjach (a dokładniej… „Po napisach”) będzie czas na rozmowę z ich autorami/kami. Opowiedzą o swojej wizji artystyczną, procesie twórczym, inspiracjach i wyzwaniach, z którymi się zmierzyli. Będzie to doskonała okazja do zadawania pytań, wymiany poglądów i pogłębienia swojej wiedzy na temat sztuki filmowej. A przy okazji, niepowtarzalna szansa na nawiązanie kontaktów z lokalnymi talentami i budowanie sieci współpracy.
Projekcje będą obejmowały różnorodne gatunki filmowe, od pełnometrażowych produkcji po krótkometrażowe filmy artystyczne, dokumenty i animacje. Każdy film wniesie swoją unikalną perspektywę, historię i emocje.
Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim. Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.
Bartosz Filipczyk – Pochodzi z Kurpi, czyli z północnych rubieży województwa mazowieckiego. Od czasu studiów mieszka w Toruniu – ukończył filologię polską z wiedzą o kulturze na UMK. Fotografią i filmowaniem zajmuje się z zamiłowania tudzież amatorsko, próbując różnych technik i stylów. Związany z tutejszą sceną muzyczną, co zaoowocowało stworzeniem kilku klipów dla zaprzyjaźnionych zespołów. Okazjonalnie tworzy reportaże z ciekawych wydarzeń. Po głowie chodzi mu też pomysł na krótkometrażowy dokument.
Angrrsth – Ciało me wklęte (2020)
Pierwsze podejście do tematu teledysku, w zasadzie luźny zbiór przebitek, głównie z prób oraz koncertu. W trakcie relizacji klipu doszło do zmian personalnych w składzie zespołu, dzięki czemu na etapie montażu ujawniły się dodatkowe znaczenia.
mAg – W tym domu wszystko było stare (2022)
Teledysk zrealizowany został podczas pobytu w rodzinnej wioseczce twórcy. W główne role wcielili się jego rodzice oraz bracia. Nagrany i zmontowany w stylu onirycznego horroru klasy B według czegoś na kształt scenariusza.
Angrrsth – Soulstone Gathering Festival teaser (2023)
Świeża miniprodukcja w postaci zapowiedzi występu zespołu na festiwalu, a jednocześnie przyczynek do teledysku, którego realizacja planowana jest na jesień i zimę tego roku.
Bartosz Zytowicz – Reżyser, producent i scenarzysta; zapaleniec, tworzący z myślą o promocji mało znanych zakątków Polski . Miłośnik wszelkiej fantastyki, który nie pogardzi żadna autentyczną historią. Po udziale w Szamanie na Drzewie i serii Trzech Mężczyzn, Brazilian Bone Breaker jest w jego portfolio debiutem reżyserskim.
Jakub Jung – Pasjonat kina i początkujący filmowiec. Kochający muzykę amatorski aktor, reżyser oraz scenarzysta. Chce jak najwierniej przedstawić swoje pomysły na ekranie i podzielić się nimi. Do jego twórczości należą między innymi: seria Dwóch Mężczyzn, Nikt, Brazilian Bone Breaker, a wiele kolejnych projektów czeka na realizację.
Brazilian Bone Breaker – wieloletni spokój wojownika posługującego się tajemniczą sztuką walki zostaje zakłócony przez SQUATTERÓW! Bohater wyrusza w podróż, by odzyskać skradziony mu cenny artefakt…
Więcej informacji:
Grzegorz Kaźmierski
tel./sms 609 662 968
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl