8-9.11.2022
Pisanie wniosków
na działania kulturalne
– jak zadbać o jakość i skuteczność

Każda osoba pracująca w kulturze wie, że jesień to w naszej branży wyjątkowo gorący czas… pisania wniosków. Zbliżają się terminy aplikowania do programów dotacyjnych, dzięki którym instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą pozyskać pieniądze na nowe projekty. W obecnych realiach korzystanie z grantów, to często jedyna opcja, aby wdrażać nowe pomysły lub zwyczajnie realizować działalność … Czytaj dalej 8-9.11.2022
Pisanie wniosków
na działania kulturalne
– jak zadbać o jakość i skuteczność

8-9.11.2022
Pisanie wniosków
na działania kulturalne
– jak zadbać o jakość i skuteczność

Każda osoba pracująca w kulturze wie, że jesień to w naszej branży wyjątkowo gorący czas… pisania wniosków. Zbliżają się terminy aplikowania do programów dotacyjnych, dzięki którym instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą pozyskać pieniądze na nowe projekty.
W obecnych realiach korzystanie z grantów, to często jedyna opcja, aby wdrażać nowe pomysły lub zwyczajnie realizować działalność statutową.
Napisanie dobrego wniosku wymaga jednak określonej wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia projektów, a także znajomości pewnych drobnych trików i dobrych praktyk, które sprawią, że komisja lepiej oceni nasz wniosek.

Dla kogo?
Szkolenie kierujemy do osób, które piszą wnioski, ale rzadko lub w ogóle nie udaje się im otrzymać dotacji oraz do osób, które do tej pory nie miały do czynienia z tworzeniem projektów.

Korzyści:
– dowiesz się, jak wygląda proces tworzenia projektu z naciskiem na formułowanie celów, dobór odpowiednich metod, planowanie rezultatów i efektów oraz tworzenie budżetu i harmonogramu
– nauczysz się samodzielnie przechodzić przez proces planowania projektu na przykładzie swojego pomysłu
– nauczysz się analizować regulaminy programów dotacyjnych tak, aby wyciągać z nich niezbędne informacje
– nauczysz się przekształcać pomysł na projekt na wniosek dotacyjny
– dowiesz się, jak wygląda proces oceniania wniosku z perspektywy osoby, która była członkiem komisji eksperckich oraz poznasz proste tricki przydatne przy pisaniu

Metody:
Szkolenie będzie prowadzone aktywnymi metodami wg metodologii uczenia przez doświadczenie.
Punktem wyjścia szkolenia będą przyniesione przez uczestników pomysły na konkretne projekty, które chcieliby zrealizować w swoich instytucjach/organizacjach.

Kiedy i gdzie:
8-9 listopada, godz. 8.30-15.30 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

Opłata:
150 zł w przypadku kupna biletu do 23 października
200 zł w przypadku kupna biletu od 24 października

Zapisy:
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i kup bilet. Gwarancją miejsca jest wniesie opłaty.
W przypadku chęci otrzymania faktury na firmę, prosimy o wypełnienie w formularzu zgłoszeniowym danych instytucji delegującej i nie kupowanie biletu na platformie bilety24. Opłatę za szkolenie należy uiścić na konto WOAK-u: Bank MILLENNIUM 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Prowadzący:
Katarzyna Pągowska – managerka kultury, trenerka, animatorka. Zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury oraz dyrektorka operacyjna Fundacji Teatr Realistyczny. Tworzy projekty i pisze wnioski dotacyjne – pozyskała ponad 2 000 000 zł w krajowych i zagranicznych konkursach grantowych.

Łukasz Wudarski – historyk sztuki i bibliotekarz, pan od kultury z którą związany jest od 16 lat. Autor ponad 20 projektów dotacyjnych ze środków krajowych i unijnych (na łączną kwotę 3 000 000 zł). Zasiadał jako ekspert oceniający wnioski przy Narodowym Centrum Kultury i Gminie Miasta Toruń. Jest certyfikowanym konsultantem ds. strategii rozwoju instytucji kultury. W latach 2018-2022 dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. We wrześniu 2022 objął stery Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Prywatnie miłośnik dobrej muzyki, kina, malarstwa dawnego… i prowincjonalnych muzeów.

 

Tutaj zapiszesz się na kolejny termin: 15-16 listopada 2022 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY