W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Wszystko z nami w porządku
– seans i spotkanie z reżyserem

19 września 2018 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Wszystko z nami w porządku
– seans i spotkanie z reżyserem

fot. Kadr z filmu Wszystko z nami w porządku, reż. B. Nieśpielak

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Na pierwszym, powakacyjnym spotkaniu dodamy motywacji wszystkim, którzy po letnim okresie letargu, próbują na nowo realizować swoje cele, marzenia, wyznaczone zadania… Wszystko z nami w porządku to dokumentalny debiut reżyserski Borysa Nieśpielaka, prezentowany i nagradzany na festiwalach filmowych całego świata. Rafał i Bartek rzucają pracę w korporacji i postanawiają stworzyć swoją pierwszą grę video (Lichtspeer). Film pokazuje ostatnie miesiące pracy nad projektem, zmagania z wydaniem wersji na Playstation, emocje bohaterów związane z premierą oraz próby przebicia się do świadomości gwiazd youtuba i prasy branżowej.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem, który opowie o wielkiej pasji, determinacji, trudnościach realizacyjnych oraz o tym, jak to własnej skórze przekonał się, że rzeczy niemożliwe nie istnieją.

 

Borys Nieśpielak – fotograf i filmowiec. Autor kanału Zdjęcie w Minutę. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM. Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Reżyser przyjętego z entuzjazmem przez krytyków i publiczność filmu dokumentalnego Wszystko z nami w porządku.

 

Na projekcję zapraszamy w środę, 19 IX, o godz. 17.00 

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!