W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Od tekstu do obrazu
spotkania realizacyjne

10 sierpnia 2016 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Od tekstu do obrazu
spotkania realizacyjne

fot. pixabay

 

 

Wakacyjne warsztaty filmowe Od tekstu do obrazu

W wakacje Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza na cykl trzech warsztatów filmowych Od tekstu do obiektu. Warsztaty odbywają się w ramach comiesięcznych spotkań filmowych W pierwszym rzędzie adresowanych miłośników sztuki filmowej, zwłaszcza do osób realizujących bądź dopiero zamierzających realizować własne projekty filmowe. Spotkania służą twórczym inspiracjom oraz zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności realizowania własnych form filmowych.

Celem trzech wakacyjnych spotkań jest tworzenie przez uczestników własnej etiudy filmowej: od opracowania scenariusza poprzez poznanie tajników pracy reżysera i operatora filmowego po montaż materiału zdjęciowego.

Koordynatorką cyklu jest Karolina Fordońska, filmoznawca i reżyser, instruktor do spraw interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych WOAK, pod pseudonimem Karolina Ford zrealizowała dwa filmy krótkometrażowe Czemu nie tańczę na ulicach (2013, koprodukcja polsko-włoska) i Prześwity (2015).

Spotkania odbywają się w czerwcu, lipcu i sierpniu 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, przy ul. Szpitalnej 8.

Spotkania odbędą się:
w środę 15 czerwca o godz. 1700
w środę 27 lipca o godz. 1700
oraz w środę 10 sierpnia o godz. 1700      

Podczas spotkania lipcowego dokończone zostanie omawianie scenariuszy wybranych filmów oraz analiza gotowych scen, powstałych na ich podstawie. Uczestnicy zgłębią podstawy pracy operatorskiej oraz przygotują się do nakręcenia własnej etiudy filmowej.

Podczas spotkania sierpniowego uczestnicy zrealizują zadania operatorskie, udając się na dokumentację do centrum miasta. Poznają także podstawy montażu filmowego.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

  

Dodatkowych informacji udziela: karolina.fordonska@woak.torun.pl, tel. 56 652 27 55