W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Przegląd filmów dyplomowych 2015
z Gdyńskiej Szkoły Filmowej

26 października 2016 r., godz. 17.00

Kadr z filmu Czułość, reż. E. Zielonka

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Przegląd filmów dyplomowych 2015
z Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Kadr z filmu Czułość, reż. E. Zielonka
Kadr z filmu Czułość, reż. E. Zielonka

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Na pierwszym, powakacyjnym spotkaniu zaprezentujemy wyjątkowy seans, na który składać się będą cztery wielokrotnie nagradzane w Polsce i za granicą krótkometrażowe filmy dyplomowe świeżo upieczonych absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Z roku na rok Szkoła produkuje coraz bardziej interesujące filmy, a jej studenci i absolwenci pracują na planach największych polskich produkcji filmowych. Niebawem to oni będą decydować o obliczu polskiego kina.

W programie:

Czułość, reż. E. Zielonka, czas trwania: 25 min.

Irka i Miłosz to para nastolatków, która na jedną noc zamyka się w pokoju hotelowym. Plan tej dwójki wydaje się doskonale opracowany, a ich działaniu towarzyszy jedna myśl – nasza miłość jest wyjątkowa i niezniszczalna. Ta noc spędzona w hotelu zmieni między nimi wszystko.

 

Dzień babci, reż. M. Sakowski, czas trwania: 30 min.

Tomek potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą „na wnuczka”. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu.

 

Kroki, reż. K. Zaleszczuk, czas trwania: 23 min.

Nastoletnia Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach, próbując kogoś poznać. Gdy do jej bloku wprowadza się nowa sąsiadka, Justyna zaczyna znikać z domu. Przypadkowa i niewinna fascynacja starszą dziewczyną każe jej dorosnąć.

 

W narożniku, reż. M. Kruk, czas trwania: 21 min.

Dwudziestoletnia Iza przygotowuje się do ważnej walki bokserskiej pod okiem ojca. Na krótko przed walką ojciec składa córce propozycję podłożenia się. Iza staje przed wyborem między marzeniami, a tym w co zawsze wierzyła.

 

Na projekcję zapraszamy w środę, 26 X, o godz. 17.00

Wstęp bezpłatny.