W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Pokaz wybranych etiud z Wydziału Radia i Tv UŚ

17 maja 2017 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Pokaz wybranych etiud z Wydziału Radia i Tv UŚ

Kadr z filmu Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało, reż. K. Warzecha

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania ze sztuką filmową. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

W maju zapraszamy na pokaz czterech wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmowych studenckich etiud fabularnych, wyprodukowanych przez Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  

 

W programie:

Powrót, reż. D.Kocur, czas trwania: 21 min.
Ania wychodzi na pierwszą, trzydziestogodzinną przepustkę z zakładu karnego. W domu czekają na nią mąż i kilkuletni syn. Wszystko jest ustalone – w czasie przepustki mają w trójkę opuścić kraj. Ania przed ucieczką postanawia jednak jeszcze raz spotkać się z rodziną osoby, której odebrała życie.

 

Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało, reż. K.Warzecha, czas trwania: 17 min.
Franek jest znanym fryzjerem. Po latach wraca w rodzinne strony – na pogrzeb matki. Śląski przesąd mówi, że ten, kto pociągnie nieboszczyka za serdeczny palec, niczego w życiu się nie zlęknie. Franek ciągle w to wierzy. Film inspirowany powieścią Marcela Prousta W stronę Swanna.

 

To, czego chcę, reż. D.Kocur, czas trwania: 30 min.
Współczesny Śląsk, dwójka bohaterów. Ariel – 25-latek, którego całe życie to ukochana drużyna piłkarska i pies. Dla Karoliny – dwudziestoletniej, samotnie wychowującej matki rocznego dziecka – kariera cheerleaderki w jednym ze śląskich klubów piłkarskich jest iluzoryczną szansą na lepsze życie. Spotkanie dwójki jest zderzeniem dwóch pozornie różnych pragnień, których źródłem w obydwu przypadkach jest samotność.

 

Staje się, reż. A.Biedrzycki, czas trwania: 29 min.
Dziwne rzeczy dzieją się każdego dnia. W najmniej spodziewanym momencie, w najmniej sprzyjających okolicznościach. Czasem między jedną banalną czynnością a drugą świat wykonuje niedopuszczalny zwrot. Joanna pewnego dnia znika bez śladu. Co wie o niej jej rodzina i na ile pomocna w poszukiwaniach okaże się ta wiedza?

 

Na projekcję zapraszamy w środę, 17 maja, o godz. 17.00

Wstęp bezpłatny.