W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Pasja tworzenia. Malarstwo

18 października 2017 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Pasja tworzenia. Malarstwo

kadr z filmu Modigliani. Pasja tworzenia, reż. M.Davis, dystrybucja: Vision Film Distibution

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania ze sztuką filmową. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

W październiku zapraszamy na jesienne spotkanie poświęcone filmom, przedstawiającym pasję malarską. Wydawać by się mogło, że jest to zamiłowanie, jak każde inne. Jednak artyści niejednokrotnie wnikają w świat wyobraźni tak głęboko, że nie odnajdują już drogi powrotnej do rzeczywistości. Poświęcają się swojej pracy i pasji całkowicie, oddalając się od swoich rodzin czy zaprzepaszczając własne szczęście. Kiedy indziej akt twórczy jest dla nich wybawieniem, ucieczką od trudnej rzeczywistości, jedynymi drzwiami, prowadzącymi do wolności.

Wykład poprowadzi Karolina Fordońska – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, stypendystka Università degli Studi Roma Tre. Reżyser, producent. Instruktor ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK-u. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Na projekcję zapraszamy w środę, 18 października, o godz. 17. 00

Wstęp wolny!