W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Pasja dokumentalisty: Marta Prus
Spotkanie i projekcja filmów

13 grudnia 2017 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
Pasja dokumentalisty: Marta Prus
Spotkanie i projekcja filmów

fot. archiwum

 

Galeria zdjęć ze spotkania

fot. Agnieszka Zakrzewska

 

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. W grudniu zapraszamy na spotkanie z Martą Prus, reżyserem o duszy dokumentalistki. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja dwóch filmów: Ciepło-zimno oraz Mów do mnie.

Marta Prus – absolwentka reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autorka nagradzanych filmów Vakha i Magomed, Osiemnastka, Mów do mnie oraz Ciepło-zimno. Razem z Telemark zrealizowała serial Teen Mom Poland. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. Obecnie kończy prace nad pełnometrażowym debiutem dokumentalnym Over the limit.

Mów do mnie, reż. M. Prus, czas trwania: 44 min.
Bohaterem Mów do mnie jest uzależniony od marihuany Krzysiek, mieszkaniec ośrodka Monar w Warszawie. Jednak film nie jest kolejną narracją o uzależnieniu, tylko opowieścią o relacji bohatera z reżyserem, nietypowym przykładem tego, jak życie wnika w materię filmową, stawiając bohatera i reżysera w trudnej sytuacji. To historia rodzącego się uczucia, walki ze słabościami i opowieść o dojrzewaniu do dorosłości.

Ciepło – zimno, reż. M. Prus, czas trwania: 36 min.
Zrealizowany w jednym ujęciu film, opowiada historię niespodziewanego spotkania dwóch kobiet z odmiennych światów, które mimo niesprzyjających okoliczności w jakich się poznają w efekcie wzajemnie sobie pomagają.

 

Wstęp wolny!