W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
O warsztacie animacji poklatkowej

27 kwietnia 2016 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową
O warsztacie animacji poklatkowej

Kadr z wideoklipu Sebastiana Kwidzińskiego i Marcina Roszczyniały do piosenki Ani Dąbrowskiej.

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Gośćmi trzeciego spotkania z cyklu W pierwszym rzędzie będzie filmowy tandem: Sebastian Kwidziński i Marcin Roszczyniała – reżyserzy, scenarzyści, graficy i animatorzy. Zaprezentują oni swój ostatni film Fabryka, nagradzany na wielu polskich festiwalach, opowiedzą o pracy nad wideoklipem do piosenki Ani Dąbrowskiej oraz oprowadzą uczestników po warsztacie realizacyjnym do swojego najnowszego filmu lalkowego, Iluzjoniści, tworzonego w technice poklatkowej.

Spotkania prowadzić będzie Karolina Fordońska – filmoznawca, reżyser, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz Università degli Studi Roma Tre w Rzymie. Pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury na stanowisku instruktora do spraw interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia. Pod pseudonimem „Ford” nakręciła dwa filmy krótkometrażowe (Czemu nie tańczę na ulicach, Prześwity), prezentowane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, m.in. we Włoszech, Austrii i Grecji.

Dodatkowych informacji udziela: karolina.fordonska@woak.torun.pl, tel. 56 652 27 55

Spotkania odbywać się będą w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

Wstęp wolny! Zapraszamy!