W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Naucz się rysować film – storyboard
Romantik – seans i spotkanie z Mateuszem Rakowiczem

4 kwietnia 2018 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Naucz się rysować film – storyboard
Romantik – seans i spotkanie z Mateuszem Rakowiczem

fotos z planu filmu Romantik

 

zdjęcia ze spotkania
fot. archiwum WOAK

 

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej.

W kwietniu zapraszamy na spotkanie z reżyserem i jednym z najbardziej uznanych storyboardzistów w Polsce, Mateuszem Rakowiczem. Twórca opowie o pracy nad storyboardem, o tym jaki wpływ na całość filmu ma storyboardzista, o współpracy z reżyserem i pionem operatorskim. Opowie także o samym reżyserskim fachu. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja filmu Romantik w reżyserii Mateusza.

Mateusz Rakowicz – reżyser i storyboardzista. Absolwent warszawskiej ASP i Szkoły filmowej Andrzeja Wajdy. Autor wideoklipów, m.in. dla Ani Dąbrowskiej, Pezeta, Afromentalu czy Kamila Bednarka. W 2013 roku z grupą 4 reżyserów zrealizował swój debiut fabularny Stacja Warszawa. Od 2003 roku prowadzi wykłady w Wajda School na temat storyboardu w filmie fabularnym. Rysował storyboardy do filmów m.in. Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego, czy Grega Zglińskiego. Autor storyboardów do ponad 500 filmów reklamowych.

Jego ostatni krótkometrażowy film Romantik zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na Festiwalu CinEast w Luksemburgu oraz główną nagrodę na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, a także wyróżnienie honorowe na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!