W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Dookoła świata

17 stycznia 2018 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Dookoła świata

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej.

Od nowego roku zapraszamy na nową serię projekcji filmowych, zatytułowaną Dookoła świata. Prezentować będziemy najlepsze filmy krótkometrażowe, realizowane przez twórców z całego świata. W styczniu zaprezentujemy kinematografię łotewską, węgierską oraz serbską.

 

PAPA A3Papa, reż. Valerijs Olehno, Łotwa, rok produkcji: 2015, czas trwania: 26 min. (najważniejsze nagrody: Najlepszy Film Krótkometrażowy, Najlepsza Reżyseria oraz Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy na Festiwalu Filmów Fabularnych na Węgrzech)

Największym pragnieniem Leonisa, który został zwolniony z więzienia, jest odzyskanie zaufania ukochanego syna. Okazuje się jednak, że dobre chęci to za mało. Na drodze między ojcem a synem stają nieoczekiwane przeszkody. Przepiękna historia o bezwarunkowej miłości, sile więzi i odpowiedzialności.

 

 

 

Finale

Finale, reż. Balázs Simonyi, Węgry, rok produkcji: 2011, czas trwania: 8 min. (najważniejsze nagrody: Złota Kijanka na Festiwalu Camerimage)

Pełna humoru, nakręcona w jednym ujęciu, opowieść o dwóch eleganckich mężczyznach, którzy po krótkiej rozgrzewce w barze, ruszają w nocne miasto. Mają przed sobą trudne zadanie do wypełnienia.

 

 

 

 

Poster Short While They Were Moon

While they were flying to the moon, reż. Borisa Simovic, Serbia, rok produkcji: 2015, czas trwania: 20 min. (najważniejsze nagrody: Najlepszy Film na HOLLYSHORTS FILM FESTIVAL w Hollywood, Najlepsza Reżyseria i Nagroda Publiczności na Ploiesti International Film Festival)

20 lipca 1969 r. Dzień, w którym Apollo 11 wylądował na Księżycu. Miasto jest opuszczone; wszyscy, jak zahipnotyzowani, oglądają transmisję telewizyjną. Jedynie ona i on zajęci są innymi sprawami.

 

 

 

 

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!