W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Arabski sekret
seans i spotkanie z Julią Groszek
7 marca 2018 r., godz. 17.00

W PIERWSZYM RZĘDZIE
comiesięczne spotkania ze sztuką filmową

Arabski sekret
seans i spotkanie z Julią Groszek

Kadr z filmu Arabski sekret, reż. J.Groszek

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej.

W marcu zapraszamy na projekcję niezwykłego, zrealizowanego z ogromną wrażliwością, bardzo aktualnego w dzisiejszym świecie filmu, pt. Arabski sekret. Trzydziestokilkuletni Kamil Filipek pragnie poznać swojego ojca, Ilhama Al Madafai – bliskowschodnią gwiazdę arabskiej muzyki folkowej. Ojciec i syn nigdy się wcześniej nie spotkali. Podróż, jaką bohater odbywa wraz z filmową ekipą, to jednocześnie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens życia, własne korzenie, kim jestem i jaką drogą podążam? Czy jeśli uda mu się zobaczyć z ojcem, to mu w tym pomoże? Arabski sekret to emocjonalna ballada o poszukiwaniu samego siebie, ukazana przez pryzmat dwóch światów i dwóch kultur. Kamil łączy je w sobie – wychowany w Polsce, w duszy czuje głęboki związek ze Wschodem.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką.

Julia Groszek – reżyserka filmów dokumentalnych, podróżniczka, magister nauk humanistycznych, absolwentka programu dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy.

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!

 

 

KIEDY 7 marca 2018 r., godz. 17.00
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 (parter)
INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

karolina.fordonska@woak.torun.pl

tel. 56 652 27 55