Teatr, drama
Pedagogika teatru
w pracy z dziećmi,
czyli jak bawić się w teatr?
28 listopada 2020 r.

Pedagogika teatru
w pracy z dziećmi,
czyli jak bawić się w teatr?

fot. archiwum WOAK

Adresaci:

Rodzice i opiekunowie, seniorzy, kadry kultury, instruktorzy, nauczyciele szkolni i przedszkolni, pedagodzy, wychowawcy świetlic oraz świetlic środowiskowych, pracownicy socjalni.

Cel:

Przekazanie konkretnych, parateatralnych narzędzi w postaci ćwiczeń i zadań pomocnych w pracy z dziećmi do wykorzystania nie tylko na stałych zajęciach teatralnych.

Program:

Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń o charakterze warsztatowym i polegają na doświadczaniu – wchodzeniu w przykładowe ćwiczenia i zadania. Dzięki temu w przystępny i przyjazny sposób przyswoisz sobie techniki tworzenia teatru dziecięcego bazującego na spontanicznej ekspresji dzieci. Dowiesz się, jak poprzez zabawę wprowadzić dzieci w świat teatru, również realizując spotkania jednorazowe lub cykliczne. Poznasz inspiracje i źródła przydatne do pracy. Naładujesz się nowymi pomysłami do twórczego spędzania czasu z dziećmi w domu lub swoim środowisku pracy.

Prowadzący:

Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru i animatorka kultury, specjalistka ds. teatru w WOAK-u. Ukończyła historię na UMK, pedagogikę teatru przy IT im. Z. Raszewskiego oraz IKP UW, a także Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jako aktorka i reżyserka związana była z Teatrem Wróbli oraz teatrem Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczka wielu szkoleń i projektów edukacyjno-artystycznych. Autorka wielu przedsięwzięć kulturalnych. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Harmonogram:

sobota 28 listopada 2020 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych.

KIEDY 28 listopada 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 20 listopada 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 50 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

REJESTRACJA ONLINE
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH