WYSTAWA
Grupy Plastyków Nieprofesjonalnych

WYSTAWA
Grupy Plastyków Nieprofesjonalnych


Oczarowanie na przekór jesieni

Gdy za oknem jesienna słota, zaczyna nam doskwierać tęsknota. Niektórzy nie mogą się już doczekać zimy, świątecznej aury i przybywającego dnia, inni z żalem wspominają letnie upały. Działająca w WOAK-u Grupa Plastyków Nieprofesjonalnych Akryle przygotowała specjalnie dla tych najbardziej stęsknionych ekspozycję prac malarskich pod wieloznacznym, ale obiecującym tytułem „Oczarowanie”. Otwarcie wystawy w czwartek, 17 listopada o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Grupę Plastyków Nieprofesjonalnych tworzą artystki i artyści poszukujący nowych form malarskiej ekspresji. Po kierunkiem artysty plastyka Dariusza Przewięźlikowskiego doskonalą swój warsztat i umiejętności techniczne, ale równocześnie eksplorują nowe obszary wrażliwości i eksperymentują w poszukiwaniu doskonałości formy malarskiej. Na wystawie można obejrzeć subtelne pejzaże, odkrywające piękno budzącej się do życia na wiosnę przyrody i pełne ekspresji abstrakcje, przypominające o istnieniu innych barw niż szarości. Ponieważ nazwa grupy zobowiązuje, większość prac wykonana została w technice akrylu i gwaszu na papierze lub płótnie.

Wyboru prac na wystawę dokonał Dariusz Przewięźlikowski, który zadbał o spójność wystawy, ale starał się też pokazać, jak zróżnicowane osobowości tworzą grupę Akryle. Autorami prac są: Mirosława Furmaniuk, Barbara Jarzębska, Alicja Kolańska, Norbert Kramkowski, Urszula Macak, Jerzy Milewski, Bożena Reflińska, Mirosława Szopa, Arkadiusz Sebastyańczyk, Elżbieta Sylwestrowicz, Urszula Szymkowiak, Danuta Thorn i Ewa Wocalewska.

Wystawę można oglądać do końca grudnia w godzinach 8:00-20:00.

Wstęp wolny.