Obudzić emocje
w sobie, aktorze i widzu
7-8 lutego 2015 r.

Obudzić emocje
w sobie, aktorze i widzu

fot. archiwum

Adresaci:

Nauczyciele, instruktorzy i pedagodzy teatralni, osoby przygotowujące się do egzaminów do szkół teatralnych, konkursów recytatorskich i krasomówczych, osoby na co dzień prezentujące się wobec audytorium.

Cel:

Nabycie umiejętności i wiedzy z zakresu recytacji i publicznych wystąpień zarówno w pracy własnej, jak i w pracy z aktorem.

Program:

Umiejętność ciekawego, atrakcyjnego dla widza/słuchacza podawania tekstu jest jedną z kluczowych umiejętności. Aby osiągnąć zamierzony cel, na przykład zainteresowanie słuchacza danym tematem czy historią, trzeba mieć w zanadrzu kilka bardzo użytecznych, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, narzędzi.
Warsztaty mają charakter spotkania twórczego, podczas którego uczestnicy będą odkrywali ścieżki prowadzące do odnalezienia w sobie i podopiecznych oraz do wywołania w odbiorcach pożądanych emocji, bo one właśnie są najważniejsze!
Program dwudniowych warsztatów obejmuje: kulturę słowa, analizę tekstu, poszukiwanie „sposobu” na prezentację danego tekstu, recytację wiersza i prozy, elementy mowy ciała, elementy teatru impro, elementarne zadania aktorskie. Program realizowany będzie głównie przez ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zainteresowani poszerzaniem wiedzy i umiejętności otrzymają jednak przydatne informacje o źródłach, opracowaniach tematu i ewentualnym repertuarze.

Prowadzący:

Krystian Wieczyński aktor, mim, happener, animator kultury, instruktor ds. teatru w WOAK, wieloletni juror konkursów recytatorskich i teatralnych, związany z Teatrem Wiczy i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, razem z Marcinem Gładychem. Laureat nagród za działalność kulturalną (Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), na polu teatru (Prezydenta Miasta Torunia), propagowania filmu amatorskiego (Flisak Festiwalu Tofifest), stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8,
według harmonogramu:
sobota 7 lutego 2015 r. w godz. 900-1700
(z przerwą),
niedziela, 8 lutego 2015r. w godz. 900-1700
(z przerwą).

KIEDY 7-8 lutego 2015 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 23 stycznia 2015 r.
MIEJSCE WOAK
CENA 80 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

krystian.wieczynski@woak.torun.pl

56 652 27 55

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH