Obudzić emocje w sobie, aktorze i widzu. Warsztaty teatralne.
6-7 lutego 2016 r.

Obudzić emocje w sobie, aktorze i widzu. Warsztaty teatralne.

fot. archiwum

Adresaci:

Nauczyciele, instruktorzy i pedagodzy teatralni, osoby przygotowujące się do egzaminów do szkół teatralnych, konkursów recytatorskich i krasomówczych, osoby na co dzień prezentujące się wobec audytorium.

Cel:

Nabycie umiejętności i wiedzy z zakresu recytacji i publicznych wystąpień zarówno w pracy własnej, jak i w pracy z aktorem.

Program:

Jedną z kluczowych kompetencji jest umiejętność ciekawego i atrakcyjnego dla widza, słuchacza podawania tekstu. Aby osiągnąć zamierzony cel – na przykład zainteresowanie słuchacza danym tematem czy historią – trzeba mieć w zanadrzu kilka bardzo użytecznych, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, narzędzi.
Warsztaty mają charakter spotkania twórczego, podczas którego uczestnicy będą odkrywali ścieżki prowadzące do odnalezienia w sobie i podopiecznych, a także w w odbiorcach, pożądanych emocji, bo one są najważniejsze!
Program dwudniowych warsztatów obejmuje: kulturę słowa, analizę tekstu, poszukiwanie „sposobu” na prezentację danego tekstu, recytację wiersza, recytację prozy, elementy mowy ciała, elementy teatru impro, elementarne zadania aktorskie.
Program realizowany będzie głównie przez ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy zainteresowani poszerzaniem wiedzy i umiejętności otrzymają także przydatne informacje o źródłach, opracowaniach tematu i ewentualnym repertuarze.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o posiadanie wygodnego, pozwalającego na swobodny ruch stroju oraz miękkiego obuwia.

Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych.

Prowadzący:

Krystian Wieczyński aktor, mim, happener, animator kultury, główny specjalista ds. teatru
w WOAK, wieloletni juror konkursów recytatorskich i teatralnych, związany z Teatrem Wiczy i Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. Był również aktorem Teatru Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, razem z Marcinem Gładychem. Laureat nagród za działalność kulturalną (Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego), na polu teatru (Prezydenta Miasta Torunia), propagowania filmu amatorskiego (Flisak Festiwalu Tofifest), stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku.

Harmonogram:

Zajęcia będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8,
sobota, 6 lutego 2016 r., w godz. 9.00-17.00 (z przerwą),
niedziela, 7 lutego 2016 r., w godz. 9.00-17.00 (z przerwą).

KIEDY 6-7 lutego 2016 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 22 stycznia 2016 r.
MIEJSCE WOAK Toruń
CENA 80 zł
WIĘCEJ INFORMACJI:

krystian.wieczynski@woak.torun.pl
56 652 27 55

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH