OBECNOŚĆ
22–27 marca
/ godz. 8.00–19.00

Interaktywne okno WOAK-u – pokaz audiowizualny dr. Tomasza Wlaźlaka i Grzegorza Kaźmierskiego.

Wszystkich spragnionych kulturalnej interakcji zachęcamy do spaceru ulicą Szpitalną. W bramie naszej siedziby zaprezentujemy interaktywny projekt Obecność. Stworzy on okazję do refleksji nad tegorocznym hasłem Dotknij Teatru. Obecność to dzieło audiowizualne przygotowane przez toruńskiego artystę i wykładowcę dr. Tomasza Wlaźlaka i muzyka Grzegorza Kaźmierskiego. Zapraszamy!

dr Tomasz Wlaźlak – toruński artysta, wykładowca w Katedrze intermediów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 2016 roku obronił pracę doktorską pt. Gry jako inspiracje w twórczości artystycznej. W swojej twórczości łączy tradycyjne techniki z nowymi mediami.

Grzegorz Kaźmierski – animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK Toruń. Aktywny muzyk oraz realizator dźwięku. Założyciel improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3.Piętro oraz duetu instrumentalnego Mlecze. W 2019 roku ukazał się jego solowy album pt.: Improv. Jako przewodniczący SKT UMK współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz klubem OdNowa. Koordynator projektów kulturalnych wystawianych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Autor wideoklipów oraz  miniatur filmowych. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu.  

Więcej informacji:
Agnieszka Zakrzewska

e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55