AKTOR JAKO TWÓRCA = ARTYSTA
22–27 marca

Wydarzenie dla grupy młodzieżowej w wieku 14-18 lat.

Zapraszamy młodzieżowe grupy teatralne do udziału w eksperymencie teatralnym!
Przez 7 dni, jeden wybrany przez prowadzącego zespół stworzy spektakl, w którym aktor będzie twórcą i tworzywem jednocześnie. Reżyser teatralny Ireneusz Maciejewski poprowadzi młodych pasjonatów teatru, dodając każdego dnia nowy element składający się na finał. Osoby uczestniczące w warsztatach będą miały szansę poznać tajniki tworzenia teatru. Wyposażeni w narzędzia reżyserskiego rzemiosła stworzą przedstawienie (etiudę teatralną), którego nadrzędną wartością nie będzie efekt, ale świadoma obecność aktora w sztuce.
Otwarty pokaz finałowy on-line odbędzie się 27 marca 2021 r., w Międzynarodowy Dzień Teatru, o godzinie 13.30, na kanale YouTube WOAK-u.
Spotkania trwać będą ok. 45 min.

Prowadzący: 
Ireneusz Maciejewski – reżyser teatralny, aktor lalkarz, filmowiec, montażysta, performer, kiedyś mim, z zamiłowania fotograf – człowiek orkiestra.


Nabór do eksperymentu teatralnego:

– należy zarejestrować zadanie w formacie wideo i zgłosić grupę teatralną przez e-formularz na naszej stronie internetowej w terminie od 8 do 16 marca 2021 r.
– zgłaszana grupa powinna liczyć od 4 do 10 osób w wieku 14-18 lat
– należy wykonać poniżej opisane grupowe zadanie, które będzie sprawdzianem gotowości, kreatywność, aktywności i wiarygodności do współpracy
– prowadzący po zapoznaniu się z efektem pracy grup zaprosi jeden wyróżniony zespół do eksperymentu
– spotkanie organizacyjne wyróżnionej grupy odbędzie się 19 marca o godz. 17.00 na platformie Zoom.


Opis zadania:

zaprezentujcie w twórczy, teatralny sposób sentencję:
Musimy przyjąć, że życie w teatrze musi być bardziej wyraziste i bardziej dosłowne niż poza teatrem. Mówiąc dokładniej w teatrze życie jest wyraźne i intensywne dzięki zwięzłości. Osiąga się ją przez ograniczenie przestrzeni i kondensację czasu /Peter Brook Nie ma sekretów. Myśli o aktorstwie i teatrze/
i załączcie w e-formularzu link do zarejestrowanego nagrania.
Warsztaty odbywać się będą na platformie Zoom.

Więcej informacji:
Ireneusz Maciejewski
e-mail: ireneusz.maciejewski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Zgłoszenia przez formularz na dole strony (REJESTRACJA ONLINE)
w terminie od 8 do 16 marca 2021 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY